ثبت-شرکت-در-ترکیه.jpg

ثبت شرکت در ترکیه

نویسنده : مدیر سایت    

ترکیه از بسیاری از جهات می تواند یک مقصد مناسب برای متقاضیان ثبت شرکت و کارآفرینی باشد. اقتصاد بسیار مناسب ترکیه این کشور را در زمره 20 اقتصاد برتر دنیا قرار داده است. همچنین روابط بسیار نزدیک اقتصادی ایران و ترکیه باعث شده است تا بسیاری از هموطنان کشور ترکیه را برای ثبت شرکت برگزینند. در واقع بعد از آلمان و عراق، کشور ایران در رتبه سوم شرکای تجاری و اقتصادی ترکیه قرار دارد. علل دیگری که ترکیه را برای ایرانیان مشتاق ثبت شرکت و کارآفرینی جذاب می کند عواملی مانند همسایگی با ایران، عدم نیاز به اخذ ویزا برای ایرانیان برای ورود، قرابت فرهنگی و دسترسی به بازارهای جهانی می باشد. اقتصاد آزاد و پربازده ترکیه و همچنین پایین بودن مالیات ترکیه از جمله عوامل دیگر تاثیرگذار در انتخاب ترکیه بعنوام مقصد مناسب برای ثبت شرکت می باشد. همچنین اگر شما شرکت خود را در مناطق آزاد ترکیه افتتاح کنید می توانید از مزایای زیادی که دولت ترکیه جهت حمایت از بیزینس شما در نظر گرفته بهره مند شوید. در نظر داشته باشید ترکیه در حال حاضر بیش از 20 منطقه آزاد تجاری دارد. شما می توانید جهت مشاوره تخصصی ثبت شرکت در ترکیه با کارشناسان ارشد موسسه رهپویان راه تازه تماس حاصل نمایید. اما سوالات زیادی برای شما متقاضیان ثبت شرکت ترکیه وجود دارد مانند ثبت شرکت در ترکیه چه کارایی دارد و چه زمینه هایی را شامل می شود؟ انواع ثبت شرکت در ترکیه چگونه است؟ آیا برای ثبت شرکت در ترکیه نیاز به داشتن شریک بومی است؟ مینیمم سرمایه برای ثبت شرکت در ترکیه چقدر است؟ برای اینکه جواب سوالاتتان را بگیرید این مقاله را تا آخر مطالعه کنید.
ثبت شرکت اصولا فقط برای زمانی نیست که شما بخواهید مثلا خدماتی را ارائه دهید. در واقع شما اگر متقاضی تاسیس و ثبت سوپرمارکت، رستوران و حتی فروشگاه تجاری آنلاین هستید باید یک شرکت در ترکیه ثبت کنید. بسیاری ترجیح می دهند بجای فروش کالای خود به یک فرد ترک، خود بتوانند کالای خود را در ترکیه بفروش برسانند که باعث می شود سود بیشتری دریافت کنند. همچنین بجای اطمینان به یک فرد خارجی خودتان می توانید کالای خود را از ایران برای خودتان در ترکیه ارسال نمایید. انجام فعالیت های آزادانه تجاری با شرکای اروپایی از جمله دیگر مزایایی است که از طریق ثبت شرکت در ترکیه به آن می رسید. بصورت عمومی در ترکیه دو نوع شرکت وجود دارد:
1. شرکت با مسئولیت محدود یا Limited liability company
ساده ترین نوع شرکت در ترکیه است که حداقل با سرمایه 10000 لیر ترکیه باید افتتاح و ثبت شود. نیاز هست که 25% از سرمایه در ابتدای کار در حساب شرکت باشد. در این نوع شرکت می بایستی یک سهامدار وجود داشته باشد هرچند که برعکس کشورهای عربی نیاز نیست این سهامدار بومی (ترک) باشد و می تواند از هر ملیتی باشد.
2. شرکت سهامی یا Joint-stock company
این نوع شرکت در واقع برای بیزینس های بزرگتر کاربرد دارد. حداقل سرمایه شرکت باید 50000 لیر ترکیه باشد که 25% آن باید در زمان ثبت در حساب شرکت باشد.در این نوع شرکت بایستی حداقل 5 سهامدار حاضر باشند. این نوع شرکت باید دارای هیئت مدیره ای با حداقل سه عضو باشد و همچنین وجود حسابدار در این نوع شرکت اجباری است.
بیشتر ایرانیان در ترکیه ترجیح می دهند در ابتدای کار یک شرکت مسئولیت محدود به ثبت برسانند. لذا نیازی به انجام مراحل پیچیده ای نیستند. و نیاز به ارائه Business Plan یا طرح توجیهی نمی باشد. همچنین در صورت برشکستگی شرکت طلبکاران فقط می توانند دارایی شرکت را برای تامین طلب خود مصادره کنند و اموال شرکت نمی تواند مصادره شود. همچنین باید در نظر بگیرید که برای ثبت شرکت می بایستی دفتری را اجاره کنید و همچنین حسابداری را از اتباع بومی ترک استخدام کنید. باز باید بخاطر داشته باشید که مراحل ثبت شرکت حدود یک هفته کاری زمان می برد.


مدارک لازم جهت ثبت شرکت در ترکیه:
1. کپی و اصل پاسپورت مالکان و سهامداران شرکت
2. دو قطعه عکس رنگی برای هر فرد دخیل در شرکت
3. اسم های انتخابی
4. زمینه فعالیت شرکت که می تواند در واقع اساسنامه شرکت تلقی شود
5. تعیین میزان مشارکت سهامداران (درصد مشارکت هر فرد در شرکت)
6. تعیین مدیریت شرکت
7. تعیین آدرس شرکت


مراحل ثبت شرکت در ترکیه:
1. تعیین مکان مناسب برای اجاره دفتر کار. داشتن اجاره نامه مکان شرکت در زمان ثبت آن الزامی است.
2. تنظیم فعالیت های شرکت یا همان اساسنامه بعلاوه پر کردن فرم های مربوطه که در دفترخانه رسمی به ثبت برسد. تایید
3. دریافت شماره مالیاتی برای هر از شرکا از اداره دارایی
4. ثبت شرکت بصورت رسمی در اداره بازرگانی
5. تکمیل و تحویل مدارک به اداره دارایی برای بررسی و تایید آدرس دفتر شرکت
6. اخذ شماره مالیاتی پس از تایید آدرس شرکت
7. افتتاح حساب بانکی شرکت
8. افتتاح و تصدیق دفاتر حسابداری شرکت
9. معرفی حسابدار


هزینه های جاری ثبت شرکت در ترکیه:
1. حقوق حسابدار که الزامی می باشد و رقمی حدود 150 تا 200 دلار در ماه می باشد.
2. هزینه اجاره مکان شرکت که می تواند بین 100 تا 300 دلار باشد که باتوجه به شهر محل شرکت متفاوت است.
3. 23% مالیات بر اجاره یا Stopaj که بصورت هر 3 ماه یکبار اخذ می شود.
4. هزینه های جاری شرکت مانند آب برق گاز تلفن و اینترنت حدود 100 دلار در ماه
5. مالیات بر درآمد بین 15% تا 35% براساس درآمد شرکت
6. هزینه دفاتر رسمی و هزینه دولتی ثبت شرکت حدود 450 دلار در سال
برای کسب اطلاعات دقیقتر و بررسی زمینه کاری خود بصورت تخصصی با کارشناسان ارشد موسسه رهپویان راه تازه در شیراز تماس حاصل نمایید.


مطــــالب پیشـــنهادی از ســــراســـر وبــــــــــــــ
  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.