ثبت-شرکت-در-گرجستان.jpg

ثبت شرکت در گرجستان

نویسنده : مدیر سایت    

چرا ثبت شرکت و گرفتن اقامت گرجستان؟
از نظر موقعیت جغرافیایی کشور گرجستان کشوری کوچک است که توسط دریای سیاه احاطه شده است و جمعیتی معادل یا 4 میلیون نفر را به خود اختصاص داده است. باید بدانید که این کشور مساحتی معادل با 69.700 متر مربع را به خود گرفته است و از جهت همسایگی با کشورهایی نظیر: روسیه، ترکیه، آذربایجان و ارمنستان هم مرز است. پایتخت این کشور شهر تفلیس و واحد پول رسمی آن لاری می باشد.
باید بدانید که بخش کوچکی از این زمین در منطقه استراتژیک تجاری و ما بین آسیا و اروپا واقع شده است که به عنوان یک مقصد بسیار جذاب برای زندگی، انجام کسب و کار یا هر دو مورد در نظر گرفته می شود. دلیل اینکه بسیاری از شماها کشور گرجستان را برای گرفتن اقامت در نظر می گیرید وجود هزینه های زندگی بسیار پایین؛ دسترسی به اقامت نسبتا آسان؛ پایین بودن نرخ مالیات؛ سهولت در شروع کسب و کار و بسیاری از موارد دیگر خواهد بود.
از تاریخ 28 مارچ 2017 قرار بر این شد که شهروندان گرجستان به کشورهای عضو شنگن دسترسی پیدا کنند لذا اگر شما هم قصد دسترسی به همچنین هدفی را دارید پیشنهاد می شود که همین حالا با مشاورین مجرب و کاردان ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز تماس حاصل نمایید.
کشور گرجستان کشوریست که به عنوان نهمین کشور جهان از نظر رشد اقتصادی و مالیات پایین شناخته می شود که علاوه بر این امکان گرفتن اقامت دائم در این کشور وجود دارد. این در حالیست که چندین منطقه تجاری در کشور گرجستان وجود دارد که فعالیت در آن بدون پرداخت مالیات امکان پذیر است. رتبه بندی های صورت گرفته در سال 2016 نشان می دهد که این کشور از نظر تجاری رتبه 24 را به خود اختصاص داده است که به مراتب بالاتر از کشورهایی نظیر: سوئیس، هلند و آلمان می باشد.


علل برتری گرجستان نسبت به بقیه کشورها برای ثبت شرکت در یک نگاه
1. وجود تورم پایین حدود 4%
2. رتبه جهانی 3 از نظر ثبت مالکیت
3. رتبه جهانی 6 از لحاظ شروع کسب و کار
4. رتبه جهانی 7 از لحاظ دسترسی به وام بانکی
5. قرار گرفتن جزو 20 مقصد جذاب سرمایه گذاری برای افراد خارجی
6. امکان ثبت شرکت بدون نیاز به شریک محلی
7. امکان مالکیت کامل شرکت
8. نزدیکی به ایران
9. دسترسی به بازارهای اروپایی
10. الحاق به اتحادیه اروپا تا سال 2023
به یاد داشته باشید که شما هموطن ایرانی در حال حاضر بدون اخذ ویزا می توانید وارد گرجستان شده و تا 45 روز بدون ویزا در این کشور اقامت توریستی داشته باشید.


راه اندازی تجارت در گرجستان
همانطور که مشاهده می شود راه اندازی تجارت در گرجستان به دلایل مختلفی از جمله: واقع شدن در نزدیکی آسیا و اروپا؛ وجود زیر ساخت های توسعه یافته و همچنین داشتن روابط تجاری خوب با کشورهایی نظیر: ایالت متحده آمریکا؛ ترکیه؛ ایران و چین برای بسیاری از شما دوستان عزیز بسیار جذاب است. البته این در حالیست که کشور گرجستان به عنوان بخشی از منطقه تجارت جهانی در نظر گرفته می شود که با کشورهای واقع در اتحادیه اروپا؛ روسیه و دیگر کشورهایی که در اروپای مرکزی و شرقی قرار گرفته اند ارتباطات تجاری دارد که در واقع تمامی این مزایا موجب شده است که دسترسی 900 میلیون نفر بدون هیچ گونه محدودیتی از جمله پرداخت تعرفه میسر شود. علاوه بر این باید بدانید که کشور گرجستان 32 قرارداد تجاری دوجانبه را در طی سال های گذشته به امضا رسانیده است.


مالیات بر درآمد در گرجستان
به طور کلی نرخ مالیات در کشور گرجستان بسیار پایین می باشد و بر اساس گزارشات بدست آمده از سازمان اقتصاد جهانی؛ کشور گرجستان رتبه نهم را از جهت پایین بودن مالیات به خود اختصاص داده است. مالیات در این کشور انواع مختلفی دارد لذا موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز با بکارگیری تیم برتر خود در خصوص اعزام به کشور گرجستان سعی بر این داشته است تا به شرح کامل مبحث مالیات بردرآمد در کشور گرجستان بپردازد که بدین شرح می باشد:
درواقع اگر شما در کشور گرجستان ثبت شرکت می کنید مالیات شرکت شما معادل با 15 درصد از سود واقعی خواهد بود.
مالیات بر درآمد در این کشور بیش از 1 درصد از دارایی های ثابت؛ دارایی های مربوط به سرمایه گذاری و فرایند مربوط به ساخت و ساز را شامل نمی شود. در نظر داشته باشید که مباحثی نظیر: مالیات بر ارث و ثروت شامل این قضیه نخواهد شد.
برخی از شرکت های خارجی واقع در گرجستان از مواردی نظیر: مالیات بر شرکت، مالیات بر واردات و صادرات، مالیات های تقسیم سود، مالیات بر ارزش افزوده معاف خواهند بود. این در حالیست که تنها 4 درصد از مالیات در معاملات بین مناطق صنعتی و آزاد برای شما در نظر گرفته می شود. به طور کلی چهار منطقه تجاری در کشور گرجستان وجود دارد که در مناطقی نظیر: بندر پوتی؛ کویتیسی، هوالینگ و تفلیس واقع شده اند.


افتتاح حساب در گرجستان
افتتاح حساب بانکی در گرجستان یک فرصت عالی برای تنوع بخشیدن به امور مالی خواهد بود. فرایند افتتاح حساب بانکی بسیار راحت می باشد که برای انجام این کار هیچ نیازی به گذاشتن سپرده نمی باشد و تنها در اختیار داشتن گذرنامه ای معتبر کفایت می کند. بانک های موجود در گرجستان امکان افتتاح حساب به لاری گرجستان را فراهم می نماید.
به طور کلی امکان افتتاح حساب بانکی در کشور گرجستان و از راه دور وجود ندارد لذا برای انجام این کار شما بایستی یک نماینده قانونی را برای انجام این کار قرار دهید. البته پس از اینکه حساب افتتاح شد اکثر بانک های موجود در گرجستان خدمات آنلاین را در اختیار شما قرار می دهند بنابراین شما می توانید بدون هیچ مشکلی و از راه دور حساب خود را چک کنید.


مدارک و مراحل ثبت شرکت در گرجستان
ثبت شرکت در گرجستان ذاتا نیازمند مدارک زیادی نیست و عموما با داشتن یک پاسپورت معتبر با حداقل یک سال اعتبار می توان برای ثبت شرکت اقدام کرد. واضحا اسم شرکت و زمینه کاری شرکت از جمله دیگر ملزومات ثبت شرکت در گرجستان است. اما در ذیل به صورت بسیار خلاصه به مدارک مورد نیاز در ثبت شرکت گرجستان پرداخته شده است:
1. داشتن پاسپورت با حداقل یک سال اعتبار
2. ترجمه پاسپورت به زبان گرجی توسط مترجم رسمی در گرجستان
3. انتخاب نام شرکت
4. انتخاب زمینه کاری شرکت
5. داشتن Business Plan یا طرح توجیهی


انواع ثبت شرکت در گرجستان:
1.شرکت سهامی یا Joint Stock Company:
شرکت سهامی در گرجستان به مانند شرکت سهامی در بقیه کشورها یک نهاد قانونی محسوب می شود که سهام آن بصورت مساوی بین تعدادی سهامدار تقسیم می شود. این نوع شرکت از یک یا چند نفر موسس و تعدادی سهامدار تشکیل می شود.بدهی یک شرکت سهامی به دارایی کل آن محدود و سهامداران هیچگونه مسئولیتی در قبال تعدات مالی و غیرمالی شرکت ندارند.
2.شرکت با مسئولیت محدود یا Limited Liability Company:
ثبت شرکت با مسئولیت محدود متداولترین نوع ثبت شرکت در گرجستان است که می تواند فقط توسط یک فرد منفرد صورت پذیرد که آن فرد منفرد می تواند تعدادی شریک داشته باشد. این شرکت نیز می تواند دارای سهام باشد اما سهام جدید نمی تواند صادر شود. زمینه ثبت شرکت مسئولیت محدود در گرجستان بصورت General Trading می باشد که با این نوع از ثبت شرکت فرد می تواند با این نوع پروانه کسب هر شغل و یا حرفه ای را که بخواهد می تواند داشته باشد. اما بیاد داشته باشید که کارهایی مانند تولید، پخش و یا تجارتی مربوط با دارو نیازمند اخذ مجوز مربوطه از وزارت بهداشت گرجستان می باشد. ولی با این نوع شرکت شما قادر هستید هر زمینه کاری را در گرجستان راه اندازی نمایید از رستوران، هتل، شرکت ساختمانی گرفته تا شرکت کامپیوتری، آرایشگاه و کارواش.
3.شركت هلدینگ بین المللی یا International Holding:

شرکت هلدینگ بین المللی اساسا شرکتی است که در زمینه سرمایه گذاری فعالیت دارد یعنی به بیزنس ها و افراد کارآفرین در زمینه های مختلف کمک می کند تا بتوانند در زمینه مدنظرشان بصورت موفق فعالیت داشته باشند. این شرکت ها پس از حمایت، کمک و ساپورتی که به شرکت ها، بیزنس ها و افراد کارآفرین ارئه می نمایند به میزانی در سود آنها شریک خواهند بود. این نوع حمایت ها می تواند فقط جنبه مالی نداشته باشد و خدمات مشاوره ای و بازاریابی نیز از جمله خدماتی است که شرکت های هلدینگ به مشتریان خود ارائه می دهند
4. مشارکت عمومی یا General Participation :
این نوع شرکت شامل تعدادی شریک با زمینه های کاری متفاوت می شود که ترجیح می دهند تحت یک نام فعالیت کنند. نوع فعالیت ها متفاوت است اما تحت یک برند و نام صورت می گیرد. بیاد داشته باشید که در صورت بدهی یا برشکستگی که در شرکت های سهامی افراد سهامدار هیچگونه ضرری را متحمل نمی شوند در این نوع شرکت ها بدهی شرکت بر تمامی افراد موسس شرکت تاثیرگذار است و کلیه موسسین در قبال بدهی های شرکت مسئولیت دارند.
5.مشارکت محدود یا Limited Partnership :
برخلاف شرکت مشارکت عمومی در این نوع شرکت افراد شریکی که فعالیت های سرمایه گذاری، کارآفرینی و مالی متفاوتی را تحت یک نام تجاری انجام می دهند خود مستقلا در قبال بستانکاران مسئولند و میزان مسئولیتشان به میزان سرمایه آنها محدود می شود.
6.شرکت تعاونی یا Cooperative:
شرکت تعاونی اصولا با هدف سودآوری مالی تشکیل نمی شود بلکه به منظور انجام کار تیمی بیشتر در راستای اشتغالزایی تشکیل می گردد. این نوع شرکت ها به بدهکارانشان فقط به میزان دارایی شرکت مسئولیت دارند.
7. شراکت تجاری یا Business Partner:
این نوع شرکت در واقع برای اتحاد دو یا چند بیزنس با زمینه های کاری متفاوت است. علت این نوع از شراکت یا اتحاد جهت تحت تاثیر قرار دادن مشتریان با هدف تشکیل شبکه ای بزرگ تر و وسیع تر است. تعهد بیزنس های درگیر در این شراکت بوسیله قرارداد بین آنها تعیین می شود.

نکته مهم 1: ثبت شرکت کردن در گرجستان تنها راه اخذ اقامت این کشور نیست. برای آشنایی از دیگر روش های کسب اقامت و تابعیت گرجستان این صفحه را مطالعه نمایید.
نکته مهم 2: ثبت شرکت در گرجستان اصولا و اساسا نمی تواند به اقامت منجر شود. ثبت یک شرکت که فقط با ارائه مدارکی شامل گردش حساب و پرداخت مالیات شاید برای متقاضی برای مدتی که دولت متوجه نشده اقامت را بهمراه داشته باشد اما با توجه به انجام این دست از کارها توسط افراد سودجو دولت و پلیس گرجستان اخیرا بسیار دقیق و حساستر از گذشته شرکت های ثبت شده را بررسی می کنند تا نسبت به فعالیت واقعی آنها اطمینان حاصل نمایند.
نتیجه گیری
سیاست های مهاجرتی در کشور گرجستان کاملا لیبرال می باشد و نحوه گرفتن اقامت در آن بسیار ساده است. در صورتی که شما بتوانید در حدود 110000 دلار در این کشور سرمایه گذاری نمایید واجد شرایط گرفتن اقامت خواهید بود. همانطور که گفته شد سیستم مالیاتی در کشور گرجستان به گونه ای است که بر اساس میزان درآمد شخص محاسبه می شود. به طور کلی کشور گرجستان یکی از کشورهای استقبال کننده در زمینه سرمایه گذاری می باشد که فرایند ثبت شرکت و یا راه اندازی کسب و کار در آن به سرعت انجام خواهد گرفت. به طور خلاصه؛ پایین بودن مالیات در این کشور؛ هزینه های زندگی بسیار پایین؛ دسترسی آسان به اقامت و... موجب شده است که کشور گرجستان به عنوان یکی از کشورهای برتر در زمینه راه اندازی تجارت و سرمایه گذاری شناخته شود.
پس از مطالعه تمامی موارد ذکر شده در این مقاله در صورتی که سوالاتی ماورای ویزای سرمایه گذاری گرجستان؛ اخذ اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری؛ مدت زمان اخذ ویزای سرمایه گذاری گرجستان؛ مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای سرمایه گذاری گرجستان و... در ذهن شما تداعی شد با مشاورین ارشد و کاردان ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز تماس حاصل نمایید تا تمامی اطلاعات مفید را در اختیار شما هموطنان گرامی قرار دهند.

 

مطــــالب پیشـــنهادی از ســــراســـر وبــــــــــــــ
  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.