ثبت-شرکت-در-آلمان.jpg

ثبت شرکت در آلمان

نویسنده : مدیر سایت    

کشور آلمان یکی از مهم ترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا و پیمان شنگن می باشد که نظام حکومتی در این کشور از نوع فدرال است. از نظر موقعیت جغرافیایی کشور آلمان در اروپای مرکزی و غربی قرار گرفته است و با کشورهایی نظیر: سوئیس، اتریش، لوکزامبورگ؛ جمهوری چک، لهستان، فرانسه، بلژیک و هلند همسایه است. پایتخت کشور آلمان، شهر برلین است و شهرهای مونیخ، فرانکفورت، کلن و اشتوتگارت از جمله شهرهای مهم آلمان به حساب می آیند. این در حالیست که این کشور جمعیتی بالغ بر هشتاد میلیون نفر را در خود جای داده است. آمارهای بدست آمده اخیر نشان می دهد که کشور آلمان بالاترین نرخ را از جهت پذیرش مهاجر و همچنین پذیرش پناهجو از ایران، سوریه، عراق و افغانستان را به خود اختصاص داده است.
این مقاله قصد بر این دارد که تا حد ممکن شما دوستان گرامی را از شرایط ثبت شرکت در کشور آلمان؛ حداقل سرمایه مورد نیاز برای انجام ثبت شرکت؛ انواع ثبت شرکت در آلمان؛ طول مدت سرمایه گذاری و بسیاری از مسائل مهم دیگر در خصوص ثبت شرکت در کشور آلمان مطلع سازد لذا پس از مطالعه تمامی مباحث ذکر شده در ذیل در صورتی که سوالاتی ماورای این مسئله در ذهن شما تداعی شد با کارشناسان ارشد و حقوقی ما در موسسه رهپویان راه تازه واقع در شیراز تماس حاصل نمایید تا راهنمایی های لازم را در اختیار شما دوستان گرامی قرار دهند.


انواع ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت با مسئولیت محدود
فرایند ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کشور آلمان می تواند حداقل توسط یک سرمایه گذار و با حداقل مبلغ 25000 یورو سرمایه انجام شود. بیاد داشته باشید که سرمایه شرکت را می توان با پول نقد یا نوع دیگری از دارایی انتقال داد. به طور کلی تمامی تصمیمات روزانه توسط مدیر شرکت اتخاذ می شود و توسط مجمع عمومی سهامداران تعیین می شود. این در حالیست که برای راه اندازی شرکت هایی از نوع سهامی خاص شما به سرمایه ای 50000 یورویی نیاز خواهید داشت.
وکلای برگزیده ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز شما هموطنان گرامی را در چگونگی روند ثبت شرکت در آلمان و اهدافی نظیر: تهیه فرم های مختلف شرکتی؛ ارائه جزئیات راه اندازی و تاسیس؛ ثبت شرکت بازرگانی و تجاری و... را یاری خواهند کرد.
معمولا شرکت های سهامی یکی از برترین گزینه ها برای فرایند ثبت شرکت در آلمان می باشند که همانطور که در فوق گفته شد برای تاسیس شرکت سهامی با مسئولیت محدود شما بایستی 25000 یورو سرمایه را در نظر بگیرید که این سرمایه می تواند به صورت دارایی نقدی یا غیر نقدی نظیر: املاک؛ مستغلات و... باشد.


ثبت شرکت مشارکتی در آلمان
یکی از مهم ترین ویژگی شرکت های مشارکتی در آلمان؛ تعهد شرکا در مقابل کار مشارکتی می باشد. لذا در صورتی که شما قصد راه اندازی شرکت های مشارکتی را دارید بایستی برای خود شریکی در نظر بگیرید چرا که این فرایند حداقل به دو شریک نیاز دارد.


شرکت سهامی عام
این نوع از ثبت شرکت معمولا به افرادی پیشنهاد می شود که تازه وارد عرصه تجارت نشده اند. در این نوع از ثبت شرکت وجود حداقل 5 عضو نیاز می باشد و حداقل سرمایه در نظر گرفته شده برای تاسیس این نوع شرکت معادل با 50000 یورو می باشد که سهام اولیه این شرکت ها از روز اول وارد بازار بورس می شود.


ثبت شعب یا شرکت های نمایندگی در آلمان
هر دفتر مرکزی و یا هر شرکت ثبت شده می تواند شعبه ای در داخل آلمان داشته باشد که از اهداف اساسی تمامی آن ها حفظ شرکای تجاری در آلمان و یا اروپا می باشد که تفاوت اساسی آنان در میزان درجه استقلال نسبت به دفتر مرکزی می باشد.


به طور کلی چهار فرم اصلی برای ثبت شرکت در آلمان وجود دارد که به شرح ذکر شده در ذیل می باشد:

- دو نوع شرکت با مسئولیت محدود نظیر: GmbH یا UG
- شرکت های سهامی (AG)
- شرکت های انحصاری

ویژگی های اصلی شرکت با مسئولیت محدود
- حداقل سرمایه در نظر گرفته شده برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود معادل با 25000 یورو می باشد که حداقل 50٪ از آن باید یکجا پرداخت شود.
- ثبت شرکت با مسئولیت محدود یکی از شایع ترین مشاغل تجاری در آلمان می باشد.
- در این نوع از ثبت شرکت وجود حداقل یک سهامدار نیاز خواهد بود.

ویژگی های اصلی یک شرکت AG
- حداقل سرمایه ی در نظر گرفته شده معادل با 50،000 یورو می باشد.
- وجود حداقل یک سهامدار الزامی است.

ویژگی های اصلی شرکت های انحصاری
- این نوع از تجارت به عنوان ساده ترین و کمترین نهاد تجاری در آلمان در نظر گرفته می شود.
- این نوع از ثبت شرکت دارای مسئولیت های نامحدودی در برابر تمامی بدهی ها می باشد.
- سود حاصل شده از نرخ مالیات بر درآمد به افراد تعلق می گیرد.

فرایند ثبت شرکت در آلمان
به طور کلی فرایند ثبت شرکت در کشور آلمان قواعد خاص خود را دارد که موارد ذکر شده در ذیل را در بر خواهد گرفت:
- نام شرکت شما در سازمان صنایع و تجارت محلی مورد بررسی قرار می گیرد که به مدت 1 روز طول می کشد.
- تمامی اسناد؛ مدارک و قراردادهای ارائه شده بایستی مورد تایید قرار گیرد.
- یک سوم از سپرده ها باید در زمان ثبت شرکت در بانک سپرده شود که این فرایند حداقل یک روز طول می کشد.
- تمامی متقاضیان باید از مقررات انجمن برای ثبت نام تجاری خود اطلاع کافی داشته باشند و سپس آن را ارسال نمایند که این فرایند 10 روز طول می کشد.
- تمامی شرکت های راه اندازی شده جدید بایستی از قوانین اداره تجارت و استانداردها مطلع باشند.
در عرض یک هفته از ایجاد کسب و کار، با انجمن حرفه ای مربوطه ثبت نام کنید. این طول می کشد 1 روز و می تواند در همان زمان به عنوان مرحله 5 انجام می شود.
- آدرس دفتر محلی تاسیس شده بایستی به سازمان امنیت اجتماعی گزارش داده شود که پس از ارائه این گزارش یک کد هشت رقمی برای شما صادر می شود که این فرایند حدود یک روز طول می کشد.
- تمامی کارمندان شما بایستی بیمه شوند و یا به عبارتی نام آنان در سازمان بیمه سلامت و اجتماعی ثبت شود که مجددا یک روز طول می کشد.
- پس از مدتی اداره مالیات پرسشنامه را برای شرکت ارسال می کند که باید تکمیل شود و به اداره مالیات ارسال شود که این فرایند یک روز طول میکشد.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در آلمان
- ارائه طرح توجیهی قابل قبول برای نشان دادن حوزه فعالیت شرکت
- اثبات در اختیار داشتن تمکن مالی کافی برای ثبت شرکت
- ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
- ارائه گواهی سلامت

مزیت های ثبت شرکت در آلمان
- عدم نیاز به سهامدار و شرکای آلمانی
- در اختیار داشتن مالکیت صد در صدی
- امکان افتتاح حساب بین المللی
- بدست آوردن اعتبار شغلی در اروپا
- امکان تجارت آسان در دیگر کشورها
- امکان برخورداری از دیگر فرصت های شغلی در اروپا
- امکان استفاده از وام های دولتی برای راه اندازی شرکت
- تاسیس شرکت مستقلی در آلمان
و...

بررسی اجمالی اقتصاد در آلمان
همانطور که می دانید اقتصاد کشور آلمان به شدت مورد تحسین قرار گرفته است؛ اقتصادی که رو به پیشرفت است و در نقشه جهان قرار دارد و به عنوان چهارمین اقتصاد بزرگ جهان شناخته می شود و به همین دلیل است که سالانه این کشور سرمایه گذاران خارجی متعددی را به سمت خود جذب می کند. کشور آلمان در واقع یکی از بهترین مقاصد جهانی برای انواع سرمایه گذاری های خارجی می باشد. علاوه بر این، آلمان به عنوان دومین صادر کننده مهم جهان در نظر گرفته می شود. در نظر داشته باشید که تمامی نیروهای کار با هدف توسعه کسب وکار؛ کیفیت زندگی و روابط کاری پایدار وارد کشور آلمان می شوند.

در این مقاله که با تلاش همکاران ما در موسسه رهپویان راه تازه  واقع در شیراز گردآوری شده است سعی بر این شده که تا حد ممکن به سوالات شما دوستان گرامی در خصوص ثبت شرکت در آلمان پاسخ داده شود. لذا پیشنهاد می گردد که پاسخ به تمامی سوالات داده شده را به دقت بخوانید و در صورت لزوم به کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین و کارشناسان ارشد ما تماس حاصل نمایید.

سوال: آیا می توان شعبه ای از شرکت را در آلمان راه اندازی کرد؟
بله، امکان ایجاد یک شعبه به عنوان یک شرکت مادر برای شما وجود دارد که این امر برای سرمایه گذاران خارجی بسیار محبوب است. به طور کلی راه اندازی یک شعبه در آلمان نسبتا راحت است چرا که تنها شما بایستی شرکت خود را در دفتر تجارت محلی به ثبت برسانید. این بسیار مهم است که شرکت اصلی یا همان شرکت مادر مسئولیت کامل شعب دیگر را در تمام امور حقوقی و مالیاتی حفظ کند. اما به طور کلی باید بدانید که قوانین مالی در کشور آلمان بسیار پیچیده است، لذا برای کسب اطلاعات بیشتر با تیم متخصص ما در خصوص امور ثبت شرکت در آلمان تماس حاصل نمایید.

سوال: چگونه می توان کارمندان را در آلمان استخدام کرد؟
همانطور که می دانید کشور آلمان با موسسات آموزش عالی ارتباطات گسترده ای دارد و برنامه های کارآموزی کلیدی و موفقیت آمیزی را در بخش های صنعتی به کار گرفته است چرا که سالانه تعداد زیادی از افراد واجد شرایط به دنبال کار مورد نظر خود در اکثر مناطق آلمان بویژه مناطقی که نرخ بیکاری در آنان بسیار بالا است می باشند که این آمار معمولا در شرق کشور و همچنین در منطقه روهر مشاهده می شود. اما در صورتی که شما نیاز به استخدام کارکنان متخصص و مدیران ارشد دارید، پیشنهاد می شود که با مشاورین حقوقی ما تماس حاصل نمایید تا راهنمایی های لازم را در اختیارتان قرار دهند.

سوال: عوامل قانونی که شرکت های آلمانی با آن مواجه هستند کدام اند؟
سرمایه گذاران خارجی باید آگاه باشند که تمامی کسب و کارهای محلی به شدت در آلمان مورد بررسی قرار می گیرند لذا همه شرکت ها بایستی الزامات دقیقی را به کار بگیرند که با دستور کار مقامات آلمانی مطابقت داشته باشد. نهاد های دولتی در این کشور مسئولیت نظارت بر فعالیت های موسسات مالی و دفاتر بیمه را بر عهده خواهند داشت.
سوال: آیا انگیزه های مالی برای انجام کسب و کار در آلمان وجود دارد؟
تمامی وام ها و کمک های مالی، بسته به ماهیت و موقعیت شرکت به صاحبان آن اعطا می شوند. به طور کلی در این کشور انگیزه های دولتی و محلی وجود دارد که کاهش نرخ مالیات را در بر دارد که البته این فرایند بیشتر در شهرهای کوچک و مناطق روستایی مشاهده می شود.

سوال: نحوه افتتاح حساب در بانک های آلمان چگونه است؟
باید بدانید که اولین قدم برای راه اندازی یک شرکت آلمانی؛ باز کردن حساب بانکی می باشد چرا که کشور آلمان دارای امکانات بین المللی و بانکی گسترده ای می باشد. البته کارشناسان ارشد ما در این موسسه شما هموطنان گرامی را برای باز کردن حساب بانکی کمک خواهند کرد.

 

 

مطــــالب پیشـــنهادی از ســــراســـر وبــــــــــــــ
  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.