تحصیل-در-مدارس-کانادا.jpg

تحصیل در مدارس کانادا

نویسنده : مدیر سایت    

تحصیل در مدارس کانادا

امروزه بسیاری از والدین خواهان ادامه تحصیل فرزندانشان در مدارس معتبر و یا مدارسی در سطح های جهانی هستند. مدارس کشور کانادا از جمله مدارسی هستند که که به دلیل اعتبار جهانی و رفاه اجتماعی بیشترین متقاضی مهاجرت را به خود اختصاص داده اند. از نظر موقعیت جغرافیایی کشور کانادا کشوریست که در شمال قاره آمریکا قرار گرفته است و بعد از روسیه به عنوان بزرگترین کشور جهان در نظر گرفته شده است اما در مقایسه با دیگر کشورها جمعیت کمی دارد و از جمله مهاجرپذیرترین کشورها می باشد. به دلیل سطح علمی وآموزشی عالی در دانشگاه های این کشور، هر ساله دانش آموزان زیادی از سراسر جهان متقاضی تحصیل در مدارس کانادا می باشند.
اگر شما هم خواهان ادامه تحصیل فرزندتان در برترین مدارس کانادا هستید؛ همکاران و وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه؛ از معتبرترین موسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور با همکاری وکیل مهاجرت به کانادا راهنمای شما عزیزان خواهد بود.
به طور کلی کشور کانادا همانند دیگر کشورهای جهان دو نوع مدارس را در خود جای داده است که مدارس دولتی و خصوصی را شامل می شود. مدارس دولتی به شهروندان کانادا و بچه هایی که والدین آنان کارت اقامت دائم را در اختیار دارد اختصاص داده شده است. درواقع این نوع از مدارس جزء با استاندارد ترین و با کیفیت ترین نوع سیستم آموزشی در کل جهان می باشد.
فرزندان شما از سنین 5 تا 16 سالگی می توانند در مدارس کانادا مشغول به کار شوند به عبارتی مدرسه در کانادا از سن ۵ تا ۶ سالگی شروع می شود که از ابتدایی تا دیپلم ۱۲ سال می باشد که این نوع از مدارس را اصطلاحا K-12 می نامند. همانطور که می دانید کشور کانادا کشوری دو زبانه می باشد لذا امکان تحصیل در مدارس به زبان های فرانسوی و انگللیسی در کل کانادا وجود دارد.


قیومیت (Guardianship)
به طور کلی قیم فردیست که مسئولیت حمایت از دانش آموز را بر عهده دارد که معمولا در اغلب کشورها والدین می باشند. افرادی که دارای فامیل یا دوست در کانادا هستند بهتر است از ایشان درخواست کنند که قیومیت فرزند آنها را به عهده بگیرد. این در حالیست که برخی از خانواده های کانادایی این مسئولیت را بر عهده می گیرند. البته اگر شما دوست یا فامیلی در کانادا ندارید که حاضر به قیم شدن برای فرزند محصل شما شود، موسسه رهپویان راه تازه واقع در شیراز با سال ها تجربه در این زمینه شما دوستان گرامی را یاری خواهد کرد.
شما با در اختیار داشتن ویزای همراه پدر و مادر می توانید به عنوان همراه فرزندتان؛ به مدت۶ ماه و به طور پیوسته در کنار او حضور داشته باشید که در صورت نیاز این ویزا قابلیت تمدید شدن تا 18 ماه را دارد.


***مسئولیت های قیم در قبال دانش آموز عبارتند از:
- حضودر مدرسه در روز ثبت نام
- شرکت در جلسات دوره ای که مدرسه برگزار می نماید.
- حضور در مدرسه به هنگام بیماری یا حادثه احتمالی رخ داده برای دانش آموز


***زندگی در کنار یک خانواده کانادایی (Homestay)
موسسه رهپویان راه تازه افتخار دارد به استحضار برساند که این موسسه می تواند برای عزیزانی که می خواهند در مقطع دبیرستان تحصیل کنند این امکان را فراهم کند تا دانش آموز با یک خانواده کانادایی زندگی کند. این نوع از زندگی با یک خانواده کانادایی به Homestay معروف است که به دانش آموزان کمک می کند خیلی سریعتر به زبان انگلیسی مسلط شده و با جامعه کانادایی وفق پیدا کنند. قیمت زندگی با یک خانواده کانادایی یا Homestay بسته به نوع خانه، امکاناتی در اختیار دانش آموز قرار می گیرد و تعداد وعده های غذایی متفاوت است. برای کسب اطلاعات بیشتر از جزییات و قیمت ها با کارشناسان موسسه رهپویان راه تازه تماس حاصل نمائید.


***شهریه
همانطور که در فوق گفته شد شهریه مدارس دولتی کانادا برای افرادی که اقامت دائم کانادا را دارند رایگان است. برخی از متقاضیانی که دارای کارت اقامت یا شهروندی کشور کانادا هستند با وجود رایگان بودن شهریه دانشگاه های دولتی باز هم ترجیح می دهند که فرزند خود را در مدارس خصوصی ثبت نام کنند. به طور کلی هزینه ها به عوامل مختلفی از جمله سن دانش آموز، شهرت؛ کیفیت مدرسه و مکان آن بستگی دارد. اما به طور میانگین شهریه سالانه این مدارس از 12000 تا 15000 دلار کانادا متغیر می باشد که این هزینه دیگر مخارج جانبی مانند اسکان؛ سرویس مدرسه و دیگر امکانات را شامل نمی شود یکی از روش های فراگیری زبان انگلیسی، راهیابی به بهترین دانشگاه های کانادا است که تحصیلات در این کشور از زمان دبیرستان آغاز شود. دانش آموزانی که از دبیرستان‌های کانادا فارغ التحصیل می‌شوند به شرط کسب معدل خوب می‌توانند در بهترین دانشگاه‌های این کشور ادامه تحصیل دهند. از سوی دیگر همان طور که در بالا هم اشاره شد اگر دانش آموزی بتواند از زمان دبیرستان در کانادا تحصیل کند به مرور زبان انگلیسی خود را تکمیل می‌کند و هنگام ورود به دانشگاه از این بابت مشکلی نخواهد داشت. از سایر مزایای تحصیل در دبیرستان‌های کانادایی می‌توان به آشنایی با فرهنگ این کشور و دریافت بورسیه از دانشگاه‌ها اشاره کرد. اگر دانش آموزی معدل بالایی در دبیرستان کسب کند احتمال اینکه بتواند از طرف دانشگاه‌ها بورسیه دریافت کند زیاد است. معمولاً این بورسیه‌ها همه هزینه‌های دانشجو را پوشش نمی‌دهند ولی حداقل کمک خرجی هستند که می‌توان روی آنها حساب کرد.


مدارس شبانه روزی
آیا شما هم قصد تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا را دارید؟ آیا درباره مدارس شبانه روزی کانادا اطلاعات جامعی دارید؟ آیا پیش خود فکر می کنید که مدارس شبانه روزی کانادا چه شرایطی برای ورود دارند؟ آیا می دانید که چه افرادی می‌توانند در مدارس شبانه روزی کانادا تحصیل کنند؟ آیا از هزینه‌های تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا اطلاعی دارید؟ اگر پاسخ شما به تمامی این سوالات مثبت است ادامه این مقاله را مطالعه نمایید. هدف اصلی از تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا این است که فرزندان شما برای شرکت در دوره های سخت تر تحصیلی آماده شوند. لذا اگر شما هم دانش آموزی فعال و درس خوانی هستید که به دنبال فرصت های جدید آموزشی می باشد، لذا پیشنهاد ما به شما تحصیل در این مدارس شبانه روزی می باشد چرا که این همان گزینه ای است که شما به دنبال آن هستید. در این نوع از مدارس به دیگر موضوعات نظیر: آشنایی با کامپیوتر؛ هنرهای بصری؛ ورزش؛ موسیقی و... اهمیت بسیاری داده می شود لذا با توجه به همه این امکانات قطعا شهریه در نظر گرفته شده بیشتر می باشد که به طور میانگین معادل با 30000 تا 60000 دلار کانادا در سال خواهد بود.


***مراحل اخذ پذیرش از مدارس کانادا
- تکمیل فرم ارزیابی مدارس
- ترجمه مدارک مربوط به گرفتن پذیرش و ویزا
- اقدام کردن برای گرفتن پذیرش و ویزای دانش آموزی
- اقدام برای گرفتن ویزای همراه والدین
- در اختیار داشتن تمکن مالی کافی برای پرداخت شهریه


***مزیت های تحصیل در مدارس کانادا
- امکان یادگیری زبان انگلیسی در سن پایین
- آشنایی با جامعه جدید
- مستقل شدن
- امکان معاشرت و دوستی با هم سن و سالان خود و با ملیت های مختلف
- امکان همراهی والدین
و...
درصورتی که باز هم به اطلاعات جامع تری در خصوص تحصیل در مدارس کانادا نیاز دارید با ما تماس بگیرید. تیم وکلای حقوق بین الملل موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز با سال ها تجربه در زمینه انواع روش های مهاجرتی؛ شما را برای تحصیل در مدارس کانادا هدایت و راهنمایی می نماید. از آنجا که این روش نیاز به دقت و تجربه فراوان دارد به شما توصیه می کنیم قبل از هر اقدامی با ما مشورت کنید.

مطــــالب پیشـــنهادی از ســــراســـر وبــــــــــــــ
  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.