اخذ-اقامت-و-تابعیت-در-گرجستان.jpg

اخذ اقامت و تابعیت در گرجستان

نویسنده : مدیر سایت    

چگونه اقامت گرجستان را بگیریم؟

*** معرفی کشورگرجستان
 زبان رسمی: گرجی
 واحد پول: لاری
 جمعیت: 7.142.000 میلیون نفر
 مساحت: 69.700 کیلومتر مربع
 پایتخت: تفلیس
 مذهب: مسیحی ارتدکس
 نوع حکومت: نیمه ریاستی متمرکز
 همسایگان: روسیه؛ ترکیه؛ ارمنستان و جمهوری آذربایجان
 اقتصاد: کشور گرجستان به دلیل برخورداری از آب و هوای مطلوب؛ موقعیت جغرافیایی عالی؛ وضعیت کشاورزی پیشرفته و بسیاری از موارد دیگر جز برترین اقتصادهای جهان در نظر گرفته می شود. صنعت به عنوان یکی از شاخصه های اصلی اقتصاد کشور گرجستان به حساب می آید و از نظر تامین مواد خام؛ انرژی و لوازم یدکی وابسته به روسیه می باشد. این در حالیست که صنایع مهم گرجستان را مواردی نظیر: صنایع غذایی؛ صنایع سبک؛ ماشین سازی و صنایع فلزی را در بر خواهد گرفت.
همانطور که می دانید کشور گرجستان یکی از مهم ترین کشورهای توریستی دنیا می باشد که از این جهت متقاضیان متعددی را به خود اختصاص داده است. شرایط آب و هوايی کشور گرجستان نقش عمده ای در ازدحام گردشگران ایفا خواهد کرد اما از آنجا که هر ناحیه از کشور دارای شرایط جوی بخصوص و متفاوتی می باشد در تمام ایام سال از گردشگر خالی نخواهد بود .کشور گرجستان مناظری زیبا، آب و هوای مطبوع و انواع گونه های گیاهی و جانوری را به خود اختصاص داده است و روستاهای بزرگ این کشور چشمه های آب گرم و معدنی، آبگیرهای بزرگ، غار، آبشار و مناظر و طبیعت فوق العاده زیبا دارند.


***اعتبار پاسپورت گرجستان:
شما با در اختیار داشتن پاسپورت و یا شهروندی کشور گرجستان می توانید بدون ویزا یا با ویزای الکترونیک و یا با ویزای فرودگاهی به کشورهای مهم ذیل سفر کنید که عبارت است از:
آندورا؛ آرژانتین؛ ارمنستان؛ اتریش؛ آذربایجان؛ بلاروس؛ بلژیک؛ بوسنی و هرزوگوین؛ برزیل؛ بلغارستان؛ چیلی؛ کلمبیا؛ کرواسی؛ قبرس؛ دانمارک؛ دومینیکا؛ اکوادور؛ استونی؛ فنلاند؛ فرانسه؛ آلمان؛ یونان؛ مجارستان؛ ایسلند؛ اندونزی؛ اسرائیل؛ ایتالیا؛ قزاقستان؛ قرقیزستان؛ لیتوانی؛ لیختن اشتاین؛ لتونی؛ لوگزامبورگ؛ مالزی؛ مالتا؛ هلند؛ نروژ؛ پاناما؛ لهستان؛ پرتغال؛ قطر؛ رومانی؛ سنت لوسیا؛ سن مارینو؛ اسلواکی؛ اسلوونی؛ اسپانیا؛ سوئد؛ سوئیس؛ تاجیکستان؛ ترکیه؛ ترکمنستان؛ اوکراین؛ امارات متحده عربی؛ ازبکستان و واتیکان سیتی.


*** اخذ اقامت موقت گرجستان:
به طور کلی مهاجرت تصمیمی بسیار مهم و بزرگ در زندگی شما می باشد تصمیمی که ریسک های متعددی را به همراه دارد. شما با نگاهی دقیق تر به روند مهاجرت متوجه می شوید كه جریان مهاجرت پروسه ای طولانی، پیچیده و سخت بوده كه كوچكترین اشتباه در بهترین حالت می تواند روند مهاجرت را تا مدت ها و حتی سال ها با تاخیر مواجه کند. لذا از شما متقاضی گرامی خواسته می شود که از قوانین مهاجرتی کشور مقصد آگاه شوید چرا که تنها برای افراد واجد شرایط اقامت؛ ویزا صادر می شود.
اگر علاقمند باشید می توانید با پرداخت هزینه ای معقولانه جهت اخذ اقامت گرجستان با مشورت وکلای برگزیده ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه اقدام کنید و از راهنمایی آنان بهره مند شوید.
در صورتی که شما قصد گرفتن اقامت گرجستان را دارید بایستی شرایط عمومی و خصوصی برای رسیدن به این هدف را مد نظر داشته باشید که شرایط عمومی برای گرفتن اقامت موقت گرجستان شامل نداشتن سوء سابقه در پلیس بین الملل (ابنترپل) و داشتن پاسپورتی که اعتبار آن بیش از شش ماه می باشد خواهد بود این در حالیست که شرایط خصوصی اقامت موقت گرجستان هم شامل ثبت شرکت در گرجستان ؛ داشتن برنامه تجاری و تمکن مالی کافی برای سرمایه گذاری در گرجستان می باشد. اما کسب اقامت موقت گرجستان تحت شرایط ذیل امکانپذیر است:
1. اقامت کاری،
2. اقامت تحصیلی،
3. اقامت جهت استفاده از امور درمانی،
4. اقامت برای افرادی که قربانی حملات تروریستی یا قاچاق انسان باشند،
5. افرادی که در گرجستان ثبت شرکت کرده باشند و امور تجاری انجام دهند تحت عنوان خوداشتغالی اقامت موقت کسب می کنند،
6. بشرط آنکه بتوانید ملکی به ارزش حداقل 35000 دلار خریداری کنید.

 

مدارک لازم جهت اخذ اقامت موقت در گرجستان :
- تکمیل فرم درخواست
- کپی و اصل پاسپورت
- چهار قطعه عکس رنگی با سایز پاسپورت
- ارائه مدارک لازم در خصوص داشتن تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های اقامت خود در گرجستان
- داشتن بیمه از یک بیمه خصوصی
- مدارک لازم بر خرید ملک، قرارداد کاری؛ راه اندازی و ثبت شرکت


*** اخذ اقامت دائم در گرجستان:
به طور کلی معنای گرفتن اقامت دائم این است که فرد برای همیشه در کشور مد نظرش بماند البته از یاد نبرید که شما نبایستی آن را با شهروندی اشتباه بگیرید چرا که آن مقوله ای جداگانه است. با در اختیار داشتن اقامت دائم کشور گرجستان شما اجازه کار؛ تحصیل و زندگی در این کشور را دارید اما شهروند گرجی به حساب نمی آیید و حق رای دادن ندارید. اما در صورتی که شما علاوه بر کارت اقامت؛ پاسپورت این کشور را دریافت کنید از تمام حقوق شهروندی که شامل حق رای؛ دریافت وام بانکی و... می شود بهره مند خواهید شد. در حالت کلی اقامت دائم گرجستان به افراد ذیل اعطاء می شود:
1. هرکسی که همسر، والدین یا فرزند یک شهروند گرجستانی باشد.
2. هرکسی که بصورت مداوم بمدت 6 سال در گرجستان اقامت موقت خود را تمدید کرده باشد و به اندازه کافی در این کشور اقامت داشته باشد. نکته مهم در اینست که این نوع اقامت به افرادی که از طریق بدلایل درمانی، ادامه تحصیل و در عناوین دیپلماتیک حضور داشته اعطاء نمی شود.
3. افرادی که حداقل مبلغ 300.000 لاری (GEL) در گرجستان سرمایه گذاری کرده باشند.

 

مدارک لازم برای گرفتن اقامت دائم در گرجستان
- تکمیل فرم درخواست
- ارائه یک کپی از پاسپورت
- ارائه دو قطعه عکس
- ارائه اسناد اداری که حاکی از درآمد قانونی شما در این کشور باشد
- ارائه شواهد و مدارک لازم در خصوص در اختیار داشتن ویزای گرجی
- ارائه اسناد مربوطه که دلیل اقامت شما در گرجستان را ثابت نماید (خرید ملک؛ ثبت شرکت، سرمایه گذاری و...)
- ارائه اسناد کافی در خصوص در اختیار داشتن تمکن مالی کافی برای اقامت دائم در گرجستان
- در اختیار داشتن بیمه نامه

 

مزیت های گرفتن اقامت دائم در گرجستان
نرخ مالیات بسیار پایین
- نرخ جرایم پایین
- زیر ساخت های مطمئن
- سیستم بانکداری مدرن و پایدار
- وجود امکانات حمل و نقل سریع و پیشرفته
- اقتصاد رو به پیشرفت
و...


*** تابعیت یا شهروندی گرجستان
در برنامه تابعیت گرجستان، در صورتی که شما مبلغی را به خزانه دولت این کشور بپردازید به عنوان واجد شرایط گرفتن تابعیت در گرجستان شناخته خواهید شد که کل این فرایند حدود یکماه به طول می انجامد. البته این هزینه غیر قابل برگشت است که تابعیت مادام العمر را برای شما به ارمغان می آورد. برای آنکه واجد شرایط تابعیت گرجستان شوید، لازم است یک اعانه یک باره به مبلغ 300000 یورو بپردازید (چه به تنهایی یا به اتفاق اعضای خانواده). به محض اینکه اعانه پرداخت شد، می توانید با مراجعه به اداره مهاجرت برای گرفتن تابعیت درخواست دهید.
در صورتی که شما به مدت شش سال و به صورت متوالی کارت اقامت گرجستان را تمدید کنید در سال ششم می توانید برای گرفتن پاسپورت گرجستان درخواست دهید.

  

شرایط مورد نیاز برای گرفتن تابعیت گرجستان
1. تسلط به زبان گرجی
2. عدم سوء پیشینه و مرتکب نشدن به جرم در طول دوران اقامت در گرجستان که البته پلیس کشور گرجستان بایستی آن را تایید نماید.
3. دو نفر از شهروندان گرجی به عنوان شاهد شما را برای گرفتن پاسپورت تایید نمایند که البته شغل و اعتبار افراد شاهد از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

 

مطــــالب پیشـــنهادی از ســــراســـر وبــــــــــــــ
  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
فرید بهارلو
fresh-path
22/1/1397 با سلام. سوال من خدمت شما اینه که اگر من برای اقامت از طریق خرید ملک گرجستان اقدام کنم تحت چه شرایطی اقامت دائم گرجستان رو می تونم بگیرم؟
Manager       
fresh-path
2/2/1397 با سلام خدمت شما. زمانی که شما برای خرید ملک گرجستان اقدام می کنید و سند ملکی به اسمتون میخوره اقامت موقت کشور گرجستان رو دریافت می کنید اما بعد از 6 سال برای رسیدن به اقامت دائم گرجستان یکی از شرایط اینه که زبان گرجی رو یاد بگیرید و جرمی مرتکب نشده باشید.
مجيداشرفى     majid.ashrafi01@gmail.com
fresh-path
19/4/1397 سلام خريد ملك در گرجستان ايا فرزندان هم اقامت دريافت مى كنند شرايط سنى مهم نيست
Manager       
fresh-path
23/4/1397 با سلام خدمت شما، با خرید ملک در گرجستان فرزندان زیر 18سال میتونن اقامت گرجستان رو دریافت کنند.
رضا کاوندی
fresh-path
1/5/1397 با سلام ما یک خانواده چهار نفره هستیم . دارای دو فرزند پسر 17 سال و دخترم 13 سالش . اگر برای اقامت اقدام کنم آیا فرزندانم اقامت میگیرند . و ایا میتوانند انجت ادامه تحصیل دهند.
Manager       
fresh-path
6/5/1397 با سلام خدمت شما،برای گرفتن اقامت گرجستان در صورتیکه فرزندان شما زیر18سال باشند اقامت به آنها تعلق می گیرد و آنها به عنوان همراهان شما محسوب می شوندو می توانند در گرجستان ادامه تحصیل نمایند.