نویسنده : مدیر سایت    

از نظر موقعیت جغرافیایی مجارستان کشوری است که در اروپای مرکزی واقع شده است که مساحتی معادل با 93030 کیلومتر مربع را به خود اختصاص داده است. مجارستان یا به عبارتی هانگری حدود 9 میلیون و 880 هزار نفر جمعیت دارد. پایتخت این کشور بسیار زیبا بوداپست و واحد پول آن فورینت است. زبان کشور مجارستان؛ مجاری است که با زبان های فنلاندی و استونیایی هم ریشه است. کشور مجارستان در 23 اکتبر سال 1989 به یک جمهوری پارلمانی تبدیل شد که در حال حاضر به عنوان کشوری توسعه یافته در نظر گرفته می شود.

بسیاری از شماهایی که قصد کار در مجارستان را دارید معمولا با سوالاتی نظیر: شرایط اخذ ویزای کار در مجارستان چگونه است؟ متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا چگونه می توانند ویزای کار در مجارستان را دریافت کنند؟ مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار در مجارستان کدام اند؟ پروسه زمانی گرفتن ویزای کار در مجارستان چقدر است؟ ویزای کار در مجارستان به چه کسانی تعلق می گیرد؟ آیا با کار در مجارستان می توان به اقامت دائم رسید؟ و بسیاری از موارد دیگر مواجه می شوید لذا برای پاسخگویی به تمامی این سوالات پیشنهاد می شود که تا انتهای مقاله کار در مجارستان با ما همراه باشید و در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مجرب ما در باب کار در مجارستان تماس حاصل نمایید.

اخذ ویزای کار در مجارستان

از زمانی که کشور مجارستان به اتحادیه اروپا پیوست قوانین و مقررات اخذ نیروی کار به طور کامل تغییر یافت؛ قوانینی که با دستورالعمل های اتحادیه اروپا مطابقت داشت که پس از وضع شدن این قوانین اکثر شهروندان خارج از اتحادیه اروپا برای کار در مجارستان به گرفتن ویزای کار نیاز پیدا کردند. به طور کلی کشور مجارستان مجوز کار به افراد خارج از اتحادیه اروپا و کسانی که تمایل به اقامت قانونی در مجارستان دارند را می دهد که این امر با امضای قرارداد کاری بین شرکت مجارستانی بومی و متقاضی کار در مجارستان امکان پذیر است. لذا شما براساس اهداف شغلی و قرارداد عقد شده با کارفرما اجازه اقامت از طریق کار در مجارستان را دریافت خواهید کرد. مجوز اقامت در مجارستان به شما این امکان را می دهد که آزادانه شما به 180 کشور دنیا سفر داشته باشید. در صورتی که متقاضی کار در مجارستان کارفرمای خود را تغییر دهد بایستی مجددا برای ویزای کار در مجارستان درخواست دهد. در نظر داشته باشید که مجوز کار صادر شده به عنوان یک کارت اقامت شناخته می شود.

پروسه اخذ مجوز کار در مجارستان

برنامه اخذ ویزای کار در مجارستان 25 روز به طول می انجامد که البته تمامی متقاضیان میبایستی مراحل آورده شده در ذیل را رعایت کنند:


- در وحله اول تقاضای نیروی کار لازم است که شرکت استخدام کننده موظف است برای مدت 15 روز این آگهی را به طور مداوم منتشر نماید در حقیقت این فرایند ممکن است فرصتی برای شهروندان بیکار مجارستانی باشد.

- پس از گذشت 15 روز کارفرما می تواند اجازه کار را از کارمند درخواست کند که خود مجوز کار 10 تا 15 روز دیگر بعد از درخواست آماده می شود.

- بعد ار اینکه مجوز کار به شخص متقاضی کار در مجارستان داده شد؛ کارمند میبایست به صورت شخصی به کنسولگری مجارستان (در مجارستان یا کشور مادری خود) مراجعه نماید و برای اقامت قانونی درخواست دهد.

- مجوز کار در مجارستان به مدت 2 سال صادر می شود که قابلیت تمدید را دارد و در صورتی که متقاضی بخواهد اقامت خود در مجارستان را تمدید کند میبایست الزامات برنامه را به اجرا در آورد.


مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار مجارستان

- ارائه قرارداد کاری یا سایر توافقنامه های استخدامی با معیارهای خاصی که توسط متخخصین تهیه شده است.

- ارائه درخواست به سفارت مجارستان در کشور فعلی

- ثبت آدرس در مجارستان (ارائه اجاره نامه یا همان قرارداد مسکن)

- بیمه درمانی

- بودجه کافی برای زندگی در مجارستان (ارائه اظهاراتی در خصوص حساب بانکی)

- اخذ شماره مالیاتی از NAV

- شماره امنیت اجتماعی

کار در مجارستان برای فارغ التحصیلان

شما می توانید مجوز اقامت مجارستان را دریافت کنید اگر شما یک دانشجو هستید و شغل دارید یا کسب و کار خود را انجام می دهید. با این حال، ویزای دانشجویی فقط تا زمانی که فارغ التحصیل می شوید معتبر است و تنها زمانی می توانید درخواست اقامت خود را تمدید کنید که فعالیت سودمند در حال انجام داشته باشید.

موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز با در اختیار داشتن کادری مجرب در زمینه اعزام به کشور مجارستان شما متقاضیان گرامی را در راستای ارائه خدمات حقوقی؛ کمک به تهیه مستندات لازم به همراه وکیل؛ ترجمه رسمی مدارک؛ افتتاح حساب بانکی؛ پروسه ویزا و... برای گرفتن ویزای کار در مجارستان یاری خواهد کرد.

مطــــالب پیشـــنهادی از ســــراســـر وبــــــــــــــ
  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

  مطالبــــــ مرتبط با کار درمجارستان:

...............................................................................................

شرایط اخذ ویزای کار در مجارستان

 

  مطالبــــــ مرتبط با مجارستان:

...............................................................................................

شرایط اخذ اقامت مجارستان از طریق ازدواج

مقایسه هزینه های زندگی مجارستان و ایران

- شرایط اخذ اقامت مجارستان از طریق پناهندگی

شرایط اخذ اقامت مجارستان از طریق تولد فرزند

شرایط اخذ اقامت مجارستان از طریق ثبت شرکت

- شرایط اخذ اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری

 

 مطالبــــــ مرتبط با تحصیل درمجارستان:

...............................................................................................

- دانشگاه های معتبر مجارستان  

- مزیت های تحصیل در مجارستان

کار در حین تحصیل در مجارستان

شرایط تحصیل رایگان در مجارستان

- ادامه تحصیل در مقطع دکترا مجارستان

ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی مجارستان

- ادامه تحصیل در مجارستان بدون مدرک زبان

 - مدارک لازم برای پذیریش دانشگاه مجارستان

شرایط اخذ اقامت بعد از تحصیل در مجارستان

 شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در مجارستان

 شرایط تحصیل پزشکی،دندانپزشکی در مجارستان

ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مجارستان

شرایط تحصیل در کالج های پری مدیکال مجارستان

 ادامه تحصیل در دانشگاه های مورد تایید مجارستان


با مـــا همــــراه باشــــید

پر بــازدید ترین مطــالب از ســـراسر وبــــ