ادامه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان موسسه رهپویان راه تازه.jpg

ادامه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان

نویسنده : مدیر سایت    

ادامه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان

ادامه تحصیل دندانپزشکی و دندانپزشکی در گرجستان به عنوان مناسب ترین گزینه برای داوطلبانی است که از تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی در ایران به دلیل شمار انبوه شرکت کننده و شرایط دشوار رتبه بندی در ایران باز مانده اند و به دلیل اینکه تعداد کثیری خواهان تحصیل در رشته پزشکی؛ دندان پزشکی و سایر رشته های پزشکی هستند دانش آموزان و دانشجویان ایرانی کشورهای خارجی از جمله گرجستان را برای تحصیل برمی گزینند. مزایای تحصیلی زیادی برای انتخاب کشور گرجستان وجود دارد که از میان آنان می توان به آسان بودن فرایند اخذ پذیرش، کیفیت دانشگاه ها از نظر سطح علمی و رفاهی، پایین بودن شهریه دانشگاهی و تعداد کثیر شرکت کنندگان و محصلان ایرانی و آمار قبولی بالا درکشور گرجستان اشاره کرد. از مهم ترین دلایل انتخاب ادامه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان می توان به هزینه های مقرون به صرفه دانشگاه ها نیز اشاره کرد.

معرفی کشور گرجستان

گرجستان یکی از کشورهای هیجان انگیز و تحریک کننده در جهان است. گرجستان یک کشور مستقل در منطقه قفقاز اوراسیا است که در منطقه اروپای شرقی و آسیای غربی واقع شده است که از شمال با روسیه، جنوب با ترکیه و ارمنستان و از طریق آذربایجان به سمت شرق محدود شده است. کشور گرجستان مساحتی معادل با 69،700 کیلومتر مربع را به خود اختصاص داده است که جمعیت آن معادل با 4.385 میلیون نفر است. در حال حاضر کشور گرجستان عضو سازمان ملل متحد، شورای اروپا، سازمان تجارت جهانی، سازمان همکاری های اقتصادی دریای سیاه، سازمان امنیت و همکاری اروپا (OSCE)؛ جامعه انتخاب دموکراتیک، سازمان GUAM برای دموکراسی و توسعه اقتصادی و بانک توسعه آسیایی میباشد. در نظر داشته باشید که این کشور در پی پیوستن به ناتو و اتحادیه اروپا است.


 مطالب مرتبط:روش های اخذ اقامت گرجستان


 

دلایل ادامه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان

همانطور که گفته شد کشور گرجستان همچنان یکی از برترین مقاصد برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی می باشد. در این مقاله که به دست موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز گردآوری شده است سعی بر این شده که مزیت های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان که بدین شرح است آورده شده است:

- امکان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان بدون نیاز به ارائه مدرک زبان

- روند اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی بسیار آسان

- امکان تحصیل در گرجستان بدون نیاز به شرکت در آزمون ورودی

- هزینه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی مقرون به صرفه

- نزدیکی به ایران

- سطح علمی و کیفیت بالای دانشگاه ها

- پیروی از سیستم آموزش در اروپا

و...

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان

به طور کلی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان به ترتیب 6 و 5 سال به طول می انجامد که زبان تحصیل در دانشگاه های پزشکی گرجستان به دو زبان گرجی و انگلیسی می باشد اما  برخی از دانشگاه های این کشور دروس خود را به زبان روسی نیز ارائه می دهند. برای ورود به دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی گرجستان در اختیار داشتن مدرک آیلتس و یا تافل ضروری نیست اما دانشجویان باید در سطح مناسبی از زبان انگلیسی باشند .جهت ورود به دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی گرجستان نیازی به شرکت در دوره های پری مدیکال (دوره پیش از پزشکی) نمی باشد اما به دانشجویانی که تسلط کافی نسبت به دروسی نظیر: زیست؛ شیمی و ریاضی ندارند پیشنهاد می شود که در این دوره ها شرکت نمایند. هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان تا حد بسیاری به دانشگاه و شهر انتخابی شما بستگی دارد اما به طور متوسط از 3000 تا 5500 دلار نیز متغیر خواهد بود. در رابطه با هزینه های زندگی در گرجستان بایستی بدانید که هزینه های زندگی در گرجستان از ایران کمتر است چرا که هزینه های زندگی دانشجویی به همراه خوابگاه در گرجستان و به صورت ماهانه معادل با 300 تا 400 دلار می باشد. برای دانشجویان بین المللی که در حال تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان هستند امکان کار در حین تحصیل وجود دارد اما پیدا کردن کار دانشجویی کمی دشوار است.


 حتما بخوانید:تحصیل در دانشگاه های دولتی گرجستان


 

معروف ترین دانشگاه های پزشکی گرجستان

دانشگاه پزشکی تفلیس: دانشگاه پزشکی تفلیس در گرجستان از برترین دانشگاه های پزشکی در منطقه قفقاز است که به سال 1918 راه اندازی شد و رتبه اول را در کل کشور گرجستان به خود اختصاص داد. در این دانشگاه امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد و حدود 20 درصد از این دانشجویان را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند که هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آن به طور متوسط حدود 30000 تا 35000 دلار در سال می باشد.

دانشگاه پزشکی دیوید تویلدیانی: این دانشگاه امکان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان به زبان انگلیسی را فراهم کرده است که جز اولین دانشگاه های غیرانتفاعی در گرجستان می باشد که هزینه تحصیل در آن از 5000 تا 7000 دلار متغیر می باشد.

دانشگاه پزشکی جئومدی: این دانشگاه در سال 1998 تاسیس شد که امکان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان به زبان انگلیسی را فراهم آورده است که هزینه تحصیل در این دانشگاه از 3500 تا 5000 دلار متغیر می باشد.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان

-ارائه گذرنامه ای معتبر به همراه کپی آن

-ارائه کپی شناسنامه

-ارائه مدرک تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی (تحصیل تا پایان سال 12)

- ارائه ریزنمرات دیپلم و پیش دانشگاهی

-اخذ نامه پذیرش تحصیلی در دانشگاه های پزشکی گرجستان

-ارائه گواهی سلامت

-ارائه نامه تمکن مالی

موسسه حقوقی رهپویان راه تازه تمامی خدمات مشاوره حقوقی برای اخذ ویزای تحصیلی گرجستان؛ شرایط مهاجرت به گرجستان از طریق تحصیل؛ اخذ پذیرش تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان و... را انجام خواهد داد. تکمیل فرم های مربوط به اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی گرجستان، شرایط و موانع مهاجرت به گرجستان از طریق تحصیل و همچنین آخرین تغییرات در خصوص مهاجرت به گرجستان از طریق ویزای تحصیلی و... از طریق مشاورین ارشد و مجرب موسسه حقوقی رهپویان راه تازهدر دسترس هم وطنان عزیز خواهد بود.


 در ادامه بخوانید:مهاجرت کاری به گرجستان


 

 

مطــــالب پیشـــنهادی از ســــراســـر وبــــــــــــــ
  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.