مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در گرجستان موسسه رهپویان راه تازه.jpg

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در گرجستان

نویسنده : مدیر سایت    

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در گرجستان

بانک جهانی، گرجستان را به عنوان یکی از پیشتازترین کشورها در اصلاحات اقتصادی معرفی کرده است و در سال 2010 این کشور را در رتبه یازدهم از نظر سهولت در سرمایه گذاری ثبت کرده است. گرجستان هم اکنون در رده کشورهایی نظیر استرالیا، نروژ و ژاپن قرار دارد. مالکیت خارجی شرکتهای گرجستانی آزاد بوده و برای سرمایه گذاران خارجی محدودیتی وجود ندارد. در حال حاضر، این امکان فراهم آمده است تا شرکتهای خارجی در گرجستان حساب های دارای سوددهی افتتاح نمایند و سرمایه گذاران از عوارض واردات و مالیاتهای گمرگی معاف باشند.

بطور کلی دولت گرجستان با تدوین فعالیتهای سرمایه گذاری و حفظ ساختارهای اقتصادی خدماتی را فراهم آورده تا شرایط مناسبی برای سرمایه گذاران خارجی جهت ثبت شرکتهای خصوصی ایجاد نماید. سیستم اقتصادی این کشور در جهت آزادسازی اقتصادی حرکت کرده و سرمایه گذاری برای اتباع خارجی آزاد است و اتباع کشورهای خارجی حق مالکیت بر اموال منقول و غیر منقول را دارند و در صورت ارایه اسناد مثبته، انتقال هر مقدار ارز حاصل از فعالیت اقتصادی امکان پذیر است.

ثبت شرکت در گرجستان

یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری در گرجستان ثبت شرکت میباشد. ثبت شرکت در گرجستان یک نوع سرمایه گذاری محسوب می شود و اسمی که جهت ثبت شرکت در گرجستان انتخاب می شود نشان دهنده موضوع فعالیت آن می باشد. امتیاز اخذ اقامت و ثبت شرکت در گرجستان به هیچ شخص یا شرکتی واگذار نشده است برای همین هر شخصی می تواند به راحتی و با کمک یک مترجم خوب کارهای خود را انجام دهد. اما از آنجایی که هر برنامه ریزی اقتصادی و پولی نیازمند مدیریت بهینه می باشد حضور یک مشاور یا وکیل که اطلاعات کامل و صحیحی در چارچوب قوانین حقوقی ثبت شرکتها داشته باشد میتواند کمک موثری باشد.


حتما بخوانید:سرمایه گذاری در کشور گرجستان


 

نحوه ثبت شرکت در گرجستان

متداول ترین نوع ثبت شرکت در گرجستان، ثبت شرکت با مسؤلیت محدود است که طیف گسترده ای از تجارت و مشاغل را پوشش می دهد. در ثبت شرکت در گرجستان مطابق پروانه ای که صادر می شود برای انجام فعالیت، شخص می تواند هر شغلی را انتخاب کند و غیر از مشاغل مربوط به تولید و توزیع دارو هر شرکتی را با هر عنوانی هم چون رستوران و سوپرمارکت و...  با همان مجوز ثبت کند و فرد با هیچ مشکلی روبه رو نمی شود. ثبت شرکت در گرجستان کار سختی به نظر نمی آید اما از آنجایی که بهتر آن است تمامی جزئیات قانونی و حقوقی مربوط به امور تجاری و اقتصادی را در نظر گرفت سپردن این امور به افراد باتجربه و کاردان روند ثبت شرکت و کلیه امور اداری را آسان می کند.

شرکتهایی که در گرجستان میتوان ثبت نمود جهت سرمایه گذاری عبارتند از:

ثبت شرکت در گرجستان با مسولیت محدود

ثبت شرکت در گرجستان به صورت شرکت تضامنی محدود

ثبت شرکت در گرجستان به صورت شرکت سرمایه گذاری فردی

ثبت شرکت در گرجستان به صورت سهامی خاص


مطالب مرتبط:مهاجرت کاری به گرجستان


 

مراحل معمول ثبت شرکت در گرجستان عبارتند از:

 - اخذ اقامت از طریق اقدام برای ثبت شرکت در گرجستان با مسؤلیت محدود

 - استخدام پرسنل برای شرکت ثبت شده

 - فعال نمودن شرکت

 - پرداخت کردن بیمه کارکنان

-  پرداخت مالیات برای پرسنل مذکور

-  پرداخت بیمه و مالیاتهای مرتبط با فعالیتهای شرکت

 در صورتی که شخص به صورت حضوری اقدام به ثبت شرکت در گرجستان نماید پروسه روال معمول خود را طی خواهد کرد اما چنانچه از طریق وکیل یا مشاور اقدامات مربوط به ثبت شرکت را انجام دهند چنین مراحلی را باید طی نماید:

- انتخاب وکیل برای تهیه مدارک لازم به زبان گرجی

- مطالعه و امضای اسناد

- گرفتن شماره ثبت شرکت

- حضور در محضر خانه و ثبت مدارک در حضور و صدور نامه معرفی به شهرداری توسط محضر

 - مراجعه به بانک های معتبر گرجستان بعد از شماره ثبت و افتتاح حساب

 تلاش برای هر چه بهتر انجام دادن وظایف جهت جلب رضایت افرادی که به شرکت فکر برتر اعتماد نموده و امور مربوط به ثبت شرکت خود را به ما میسپارند این توانایی و انگیزه را به ما داده است که به بهترین شیوه ها در صدد خدمت به مراجعه کنندگان باشیم. از جمله خدماتی که موسسه حقوقی رهپویان راه تازه برای ثبت شرکت در گرجستان ارایه خواهد داد عبارتند از:

-  تنظیم اساسنامه شرکت به دو زبان فارسی و گرجی یا انگلیسی و گرجی و تسلیم اسناد.

 - ارائه سند مالکیت و آدرس دائمی و پروانه کسب.

 - انعقاد قرارداد معتبر جهت ثبت شرکت.

 - تعیین تعهدات طرفین قرار داد و محدوده ی فعالیتها.

 - افتتاح حساب بانکی شرکتی به نام مدیر عامل و به نام شرکت.

-  صدور مهر مربوط به شرکت ثبت شده.

-  در اختیار قرار دادن مشاوران متخصص و مترجمین متبحر جهت خرید املاک تجاری.

 - ارائه خدمات جهت ثبت شرکت با حضور متقاضی یا بدون حضور متقاضی در گرجستان.

در این مقاله که به دست همکاران ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز گردآوری شده بود تلاش بر این شد که تمامی مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در گرجستان برای شما آورده شود. لذا در صورتی که باز هم سوالاتی ماورای مهاجرت به گرجستان از طریق ثبت شرکت و یا دیگر مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در گرجستان داشتید با تیم تخصصی ما در خصوص مهاجرت به گرجستان تماس حاصل نمایید.


 در ادامه بخوانید:نحوه خرید زمین کشاورزی در گرجستان


 

مطــــالب پیشـــنهادی از ســــراســـر وبــــــــــــــ
  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.