اخذ ویزای توریستی گرجستان موسسه رهپویان راه تازه.jpg

اخذ ویزای توریستی گرجستان

نویسنده : مدیر سایت    

اخذ ویزای توریستی گرجستان

طبق قوانین جدید کشور گرجستان هموطنان عزیزی که قصد سفر توریستی به کشور گرجستان را دارند نیازی به اخذ ویزا قبل از سفر ندارند و ویزا در مرز ورودی به آنها داده می شود مطالب زیر برای سایر ویزا های گرجستان می باشد. با توجه به قوانین جدید سفر به گرجستان از بهمن ماه 94 مشخص شد که اشخاص نیاز به ویزا ندارند ( ویزا توریستی ) و دارندگان پاسپورت ایرانی بدون دریافت ویزا تا 45 روز می توانند در گرجستان اقامت داشته باشند. توصیه میشود هرزمانیکه خواستید به گرجستان سفر کنید جهت آگاهی دقیقتر از قوانین، مواد خوراکی؛ داروهای مجاز و مابقی موارد از سفارت گرجستان در تهران کسب تکلیف کنید. آدرس و تلفن سفارت گرجستان در تهران:

پاسداران - گلستان 2 - پلاک 92   

تلفن: 22764129- 021

نشانی اینترنتی www.evisa.gov.ge

مزایای اخذ اقامت گرجستان

امنیت بالا: کشور گرجستان را می‌توان یک کشور امن نامید، نرخ پایین جنایت و خلاف می‌تواند دلیلی محکم بر این مطلب باشد. در هر زمانی از شبانه‌روز می‌توانید در خیابان گشت و گذار داشته باشید، بدون آنکه لحظه‌ای حتی احساس ناامنی به شما دست دهد؛ گشت‌های مرتب پلیس گرجستان در اکثر نقاط تفلیس و گرجستان نکته‌ای برجسته در خصوص این کشور است.

وضعیت مناسب تجارت در گرجستان: کشور گرجستان در حال حاضر به‌عنوان یک منطقه استراتژیک برای تجارت بین اروپا و آسیا شناخته می‌شود و به همین دلیل است که از تاریخ اول ژانویه ۲۰۱۸، معاهده تجارت آزاد میان گرجستان و چین به مرحله اجرایی در آمده است. دولت گرجستان در حال حاضر از کارآفرینان، کارفرمایان و سرمایه‌گذاران پشتیبانی فراوانی می‌کند.

راحتی انجام کسب و کار: انجام هرگونه کسب و کار در کشور گرجستان نیازمند ثبت یک شرکت در این کشور است، اما لازم است بدانید سیستم اداری شرکت گرجستان بسیار پیشرفته بوده و ظرف حداکثر ۴۸ ساعت می توانید یک شرکت را در این کشور ثبت کنید.

نزدیکی به ایران: بسیاری از ایرانیان در هنگام مهاجرت نگرانی زیادی نسبت به فاصله از ایران دارند، خوشبختانه فاصله گرجستان تا ایران بسیار کم است و با پرواز هوایی از تفلیس (پایتخت گرجستان) تا تهران، مسافت چیزی در حدود ۱ ساعت و ۲۰ دقیقه است. پس رفت و آمد به‌راحتی امکان‌پذیر است.


مطالب مرتبط:میزان ارزش پاسپورت گرجستان


 

اخذ اقامت گرجستان

ثبت شرکت در گرجستان: این روش یکی از معمول ترین روش های اخذ اقامت گرجستان است که فرد با ثبت شرکت در گرجستان صاحب اقامت میشود. در این روش، برای فرد متقاضی یک شرکت از نوع General Trading بصورت کاملاً قانونی ثبت می شود، که مواردی را نظیر کد مالیاتی، مهر شرکت، تنظیمات اساسنامه به دو زبان انگلیسی و گرجی و آدرس دائمی و البته معتبر دارد . این شرکت پس از ثبت بصورت رسمی و قانونی، می بایست فعال باشد، مالیات ماهانه کارمندان آن پرداخت شود و در چندین ماه بصورت فعال قراردادهائی را برای فعالیت تجاری داشته باشند. 

ازدواج با شهروند گرجی در گرجستان: هر شخصی که با شهروندان گرجی (اعم از زن یا مرد) ازدواج نماید و به پلیس و دستگاه های نظارتی و دولتی گرجسنان اثبات شود که شخص متقاضی اقامت، بصورت صوری ازدواج ننموده و تنها به قصد اخذ اقامت این کشور، ازدواج ننموده پس از گذشت ۳ سال (بصورت عرفی) به درخواست وی برای اعطای اجازه اقامت گرجستان، پاسخ مثبت می دهند.

اقامت کاری در گرجستان: اگر شما برای شرکتی ثبت شده در گرجستان (ملیت مهم نیست) کار میکنید میتوانید نامه ای به وزارت مهاجرت ببرید و اخذ اقامت کنید. اقامت کارمندی و یا اقامت کاری، به نوعی از اقامت اطلاق می شود که از طرف عقد قرارداد با یک شرکت قانونی ثبت شده در گرجستان، اخذ می شود.

اقامت تحصیلی در گرجستان: اگر شما با یکی از دانشگاه های گرجستان اعم از عمومی یا خصوصی به توافق برسید که قبول کنند در آنجا تحصیل کنید میتوانید از دانشگاه نامه ای به وزارت مهاجرت ببرید و اخذ اقامت کنید. پذیرش تحصیلی، از روشهائی است که در آن، شما با تکیه بر موضوع آموزش و دانشگاه می توانید در گرجستان، اجازه اقامت داشته باشید.


حتما بخوانید: ادامه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان


 

اقامت از طریق خرید ملک در گرجستان: در گرجستان، بر طبق قانون جدید اگر خانه یا ملکی را با قیمت حداقل ۳۵ هزار دلار آمریکا خریداری نمائید، به شما اقامت ۱ ساله اعطا خواهد شد و بصورت متوالی هر ساله می توانید این اقامت را تمدید بنمائید. جهت کسب اطلاعات دقیق تر راجع به خرید ملک می توانید

اقامت سرمایه گذاری در گرجستان: در گرجستان، به شخصی که حداقل مبلع ۳۰۰ هزار لاری را سرمایه گذاری نماید، سرمایه گذار می گویند و بنا به درخواست وی، اقامت دائم به وی اعطا خواهد شد که در واقع اقامت دائم، شهروندی گرجستان بصورت شفاهی می باشد.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ ویزای توریستی گرجستان؛ روش های مهاجرت به گرجستان؛ انواع روش های مهاجرت به گرجستان؛ اخذ اقامت برای خود و خانوادتان و ... می توانید با مشاورین مجرب و برگزیده ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز تماس حاصل نمایید.


 در ادامه بخوانید:اجاره ملک در کشور گرجستان


 

 

مطــــالب پیشـــنهادی از ســــراســـر وبــــــــــــــ
  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.