مهاجرت-تحصیلی-به-خارج-از-کشور-0.jpg

مهاجرت تحصیلی

نویسنده : مدیر سایت    

 تحصیل در خارج از کشور 

 روش مهاجرت تحصیلی یکی از روش های بسیار مورد توجه و عالی جهت مهاجرت به خارج می باشد. شما باید بدانید که این روش مهاجرت می تواند سریعترین و حتی در بعضی موارد ارزانترین روش مهاجرتی باشد. سوالات بسیار زیادی درباره این روش مهاجرتی مطرح می باشد. سوالاتی از قبیل کدام کشورها برای مهاجرت تحصیلی بهتر می باشد؟ چه کشورهایی برای مهاجرت تحصیلی برای یک رشته خاص مناسب می باشد؟ تحصیل رایگان در چه کشورهای امکان پذیر است؟ امکان اخذ بورسیه تحصیلی در کدام مقاطع تحصیلی و در کدام کشورها امکان پذیر است؟ امکان کار همزمان با تحصیل در کدام کشورها وجود دارد؟ آیا بعد از فراغت از تحصیل فرد اجاز کار در کشور مقصد را دارد؟
موضوع تحصیل دانشجویان ایرانی در خارج از کشور دارای اهمیت خاصی می باشد. لذا انتخاب درست مقطع تحصیلی مناسب جهت خروج از کشور، رشته تحصیلی مناسب جهت تحصیل، انتخاب کشور و ده ها نکته ریز و درشت دیگر می تواند در انتخاب مسیر درست برای مهاجرت تحصیلی تاثیرگذار باشد. موسسه رهپویان راه تازه در شیراز دارای تیمی تخصصی است که می تواند متقاضیان عزیز را از ابتدای کار پذیرش تا حتی استقرار در کشور مقصد یاری رساند. زیرا تیم مهاجرت دانشجویی موسسه رهپویان راه تازه یک تیم تخصصی است که در اکثر کشورهای اروپایی، آمریکا، استرالیا، نیوزلند، انگلستان، آلمان، اتریش، سوئد، دانمارک، نروژ، مالزی، ترکیه، روسیه، اوکراین، چین و قبرس دارای نماینده و یا حتی تیم مستقر می باشد. لذا می توانند از 0 تا 100 کار را برای موکلین خود انجام دهند. لذا متقاضیان محترم به این نکته توجه کنند که در کشور مقصد نیز موسسه رهپویان راه تازه همراه و همگام شما خواهد بود و هیچگاه حتی در کشور مقصد تنها نخواهید بود. اما ذکر چند نکته حائز اهمیت خواهد بود:
نکته مهم 1: تحصیل رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی بسیار پیچیده تر و خاص تر از بقیه رشته ها می باشد و نیاز به اطلاعات تخصصی دارد. این پیچیدگی در ابتدا زمانیکه متقاضی می خواهد برای پذیرش اقدام کند شروع می شود. چون بسیاری از کشورها دارای شرایط خاصی جهت اعطای پذیرش به متقاضیان می باشند. فرد متقاضی تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در اکثر کشورها باید آزمون ورودی را با موفقیت پشت سر بگذارند. اما بعضی دیگر از کشورها شرط معدل را ملاک قبولی قرار می دهند. در کل پذیرش در این رشته ها بسیار متفاوت است. بنابراین، موسسه رهپویان راه تازه اطلاعات تخصصی در مورد پذیرش رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در صفحه ای جدا در نظر گرفته که متقاضیان می توانند به این صفحه مراجعه کنند.


نکته مهم 2: تحصیل رشته های هنر از جمله موسیقی، عکاسی، نقاشی، هنرهای زیبا، کارگردانی، بازیگری و غیره نیز دارای شرایط خاصی جهت اخذ پذیرش می باشد. بنابراین، موسسه رهپویان راه تازه اطلاعات تخصصی در مورد پذیرش رشته های هنر در صفحه ای جدا در نظر گرفته که متقاضیان می توانند به این صفحه مراجعه کنند.
نکته مهم 3: تحصیل در مقطع دکترا در تمامی رشته ها نیز بسیار تخصصی و پیچیده است. بنابراین، موسسه رهپویان راه تازه اطلاعات تخصصی در مورد پذیرش مقاطع دکترا در صفحه ای جدا در نظر گرفته که متقاضیان می توانند به این صفحه مراجعه کنند.


نکته مهم 4: اغلب دانشگاه ها کشورهای خارجی شرط سنی خاصی برای پذیرش کردن دانشجویان ندارند. اما سفارت های کشورهای خارجی بسیار بر روی شرایط سنی حساس هستند در صورتیکه هیچ قانون نوشته شده ای درباره این موضوع وجود ندارد. لذا زمانیکه برای پذیرش دانشجویی اقدام می کنید سعی کنید مطمئن شوید شانس ویزا شدن بر اساس شرایط سنی خود را دارید.


نکته مهم 5: اخذ بورسیه تحصیلی در تمامی کشورها و در تمامی مقاطع تحصیلی میسر نیست. اگر دانشگاهی هم بورسیه تحصیلی را ارئه دهد به تعداد محدودی از دانشجویان و با ضوبط خاصی این بورسیه اعطاء خواهد شد. لذا، نسبت به قضیه بورسیه شدن نمی توان با قطعیت نظر داد.


نکته مهم 6: زبان تحصیل در دانشگاه های کشورهای خارجی لزوما انگلیسی نیست. رشته تحصیلی، مقطع تحصیلی و مورادی از این دست در زبان تحصیل بسیار اهمیت دارند. لذا اکثر کشورها از فرد متقاضی مدرک مهارت زبانی که فرد باید با آن تحصیل کند را در زمان پذیرش می خواهند.


نکته مهم 7: نسبت به مواردی مانند هزینه های تحصیل، هزینه های خوابگاه و خوردوخوراک بسیار دقیق باشید. همچنین نسبت به بعضی از مسائل مانند اینکه در کشور مقصد امکان اجازه کار دانشجویی و یا امکان اقامت بعد از اتمام تحصیل جهت کاریابی وجود دارد یا خیر اطمینان حاصل نمایید.


برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین مشاوره در این زمینه با کارشناسان موسسه رهپویان راه تازه واقع در شیراز تماس حاصل نمایید. همچنین اگر شما هم میخواهید دوره های زبان خارجی را خارج از ایران در موسسات آموزشی برتر و زیر نظر اساتید زبده بگذرانید، می توانید برای آشنایی با دوره های زبان خارج از کشور به این صفحه مراجعه کنید. در ضمن، موسسه رهپویان راه تازه افتخار دارد به اطلاع برساند که دوره های آماده سازی آزمون آیلتس یا تافل را در شهر شیراز با حضور اساتید مجرب برگزار می نماید. پس اگر متقاضی شرکت در دوره های آماده سازی آیلتس یا تافل هستید میتوانید با موسسه رهپویان راه تازه تماس بگیرید.

 

 

مطــــالب پیشـــنهادی از ســــراســـر وبــــــــــــــ