کارآفرینی-در-ترکیه.jpg

کارآفرینی در ترکیه

نویسنده : مدیر سایت    


ترکیه از بسیاری از جهات می تواند یک مقصد مناسب برای متقاضیان کارآفرینی باشد. اقتصاد بسیار مناسب ترکیه این کشور را در زمره 20 اقتصاد برتر دنیا قرار داده است. همچنین روابط بسیار نزدیک اقتصادی ایران و ترکیه باعث شده است تا بسیاری از هموطنان برای گرفتن ویزای کارآفرینی در ترکیه اقدام نمایند. در واقع بعد از آلمان و عراق، کشور ایران در رتبه سوم شرکای تجاری و اقتصادی ترکیه قرار دارد. از علل دیگری که باعث می شود ایرانیان برای ویزای کارآفرینی در کشور ترکیه اقدام نمایند عواملی مانند همسایگی با ایران، عدم نیاز به اخذ ویزا برای ایرانیان برای ورود، قرابت فرهنگی و دسترسی به بازارهای جهانی می باشد.

اخذ ویزای کارآفرینی ترکیه

اقتصاد آزاد و پربازده ترکیه و همچنین پایین بودن مالیات ترکیه از جمله عوامل دیگر تاثیرگذار برای اخذ ویزای کارآفرینی ترکیه می باشد. همچنین اگر شما کارآفرینی خود را در مناطق آزاد ترکیه شروع کنید می توانید از مزایای زیادی که دولت ترکیه جهت حمایت از بیزینس شما در نظر گرفته بهره مند شوید. در نظر داشته باشید ترکیه در حال حاضر بیش از 20 منطقه آزاد تجاری دارد. شما می توانید جهت مشاوره تخصصی کارآفرینی در ترکیه با کارشناسان ارشد موسسه رهپویان راه تازه واقع در شیراز تماس حاصل نمایید.


حتما بخوانید: مهاجرت به کشور ترکیه از طریق کار


یکي از برنامه‌های اقتصادی ترکیه رسیدن به جایگاه دهمین اقتصاد بزرگ دنیا در سال 2023 است. هرچند که کشور ترکیه با تمام پتانسیل هایی که دارد اما همچنان موانع زیادی بر سر راه کارآفرینان وجود دارد. برای رسیدن به این هدف ارتقای جایگاه کارآفرینی ترکیه نیازمند برخي اصلاحات اقتصادی در زمینه‌های مختلف است. تجربه نشان می‌دهد که کشور ترکیه یکي از حوزه‌ های در حال رشد در زمینه پیشنهاد کارآفریني برای رسیدن اقامت است.

اقدامات موثر دولت ترکیه در طول 10 سال گذشته

ترکیه راه پرچالشي را به منظور تبدیل شدن به یک جامعه کارآفرین پیش‌رو دارد. فضای جامعه هنوز برای کارآفرینان، توسعه نیافته اما طرح‌های جدیدی که دولت ترکیه در دست اقدام دارد کمک زیادی به بهبود اوضاع خواهد کرد. از سوی دیگر ترکیه از نظر استراتژیک در میان بازارهای مهم در اروپا، خاورمیانه، روسیه و آسیای مرکزی قرار دارد.

از جمله اقدامات موثر دولت ترکیه در طول 10 سال گذشته در سطح کلان، ایجاد ثبات اقتصادی نسبي است که خود عامل مهمي در توسعه کشور بوده و سبب بهبود سیستم مالي نیز شده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد که این کشور پیشرفت‌های چشمگیری در برخي جنبه‌ها از جمله فضای کارآفریني، کاهش قوانین دست و پاگیر و شروع کسب‌وکار داشته، اما همچنان در برخي زمینه‌ها از متوسط کشورهای G20 عقب‌تر است. از جمله نقاط قوت ترکیه مي‌توان به رشد سریع اعتبارات و افزایش وام‌های بانکي به کسب‌وکارهای کارآفرین،بهبود مداوم مقررات شروع کسب‌وکار و برنامه‌های حمایتي دولت برای بنگاه‌های نوپا اشاره کرد.

مبحث صادرات در ترکیه

براساس مطالعات انجام‌شده مشوق‌های دولتي برای کارآفریني در کشور ترکیه به‌دنبال کمک به شرکت‌ها در مرحله اولیه تاسیس و سپس توسعه شرکت‌ها در مرحله ثانویه است. یافته‌ها در ترکیه نشان مي‌دهد که در سال 2014، بیشتر شرکت‌های بزرگ ترکیه‌ای صادرکننده بوده‌اند. در واقع صادرات سبب جهاني شدن، بهبود قدرت رقابت و کسب فرهنگ کسب‌وکار کشورهای توسعه یافته مي‌شود. به‌طور تقریبي 31 درصد از کارآفرینان در ترکیه صادرکننده هستند. آمار همچنین نشان مي‌دهد که تنها 39 درصد از شرکت‌های کوچک صادرکننده هستند؛ در حالی‌که 81 درصد از شرکت‌های بزرگ در امر صادرات فعال هستند.

کسب و کار از طریق کارآفرینی در ترکیه

از سوی دیگر بهبود محیط کسب‌وکار از دیگر عوامل موثر در ظهور و پیشرفت کارآفریني در کشورها است. ترکیه با درک این مهم، تلاش‌های زیادی را برای بهبود شاخص‌های محیط کسب‌وکار در کشور انجام داده است. از سال 2011، زمان شروع یک کسب ‌وکار در ترکیه به 6 روز کاهش پیدا کرده که در واقع در بین کشورهای G20 کمترین است. براساس گزارش انجام کسب ‌وکار جهاني در سال 2017، ترکیه فرآیندهای ثبت (ثبت مالیات، ثبت تامین اجتماعي، ارائه گواهینامه) را آسان‌تر کرده است.

براساس همین گزارش سیستم پرداخت مالیات هم از طریق ایجاد و تقویت سیستم‌های الکترونیکي در این کشور تسهیل شده است. از دیگر اقدامات دولت ترکیه کاهش حداقل سپرده مورد نیاز نزد بانک‌ها برای گرفتن وام برای کارآفرینان در ترکیه است. این پول باید قبل از ثبت‌نام یا حداکثر سه ماه بعد از آن به بانک‌ها داده شود.

برای کارآفرینی سریع در ترکیه اولین قدم ثبت شرکت می باشد. لذا، به شما توصیه می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت شرکت ترکیه مقاله مربوطه را مطالعه کنید.

همانطور که مشاهده کردید موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز قصد بر این داشت تا شرایط کارآفرینی در ترکیه را برای شما علاقه مندان گرامی به تفصیل شرح دهد لذا در صورتی که باز هم با سوالاتی در خصوص چگونگی کارآفرینی در کشور ترکیه مواجه شدید با مشاورین برتر و خبره ما به همراه باشید.


در ادامه بخوانید: مهاجرت به ترکیه از طریق پناهندگی


 

مطــــالب پیشـــنهادی از ســــراســـر وبــــــــــــــ
  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

 

  مطالبــــــ مرتبط با کار در ترکیه:

 ...............................................................................................  

 کارآفرینی در ترکیه                          

- بازار کار ترکیه برای ایرانیــــان

مشـــــاغل مورد نیــــاز در ترکیه

- نکاتی درباره کاریــــابی درترکیه

 مهاجرت به کشور ترکیه از طریق کار

سایت ها و آژانس های کاریابی ترکیه

- مدارک لازم برای ویزای جستجوی کار ترکیه 

 

  مطالبــــــ مرتبط با ترکیه:

...............................................................................................                            

- خریدملک در ترکیه

ثبت شرکت درترکیه

- اخذ ویزای توریستی ترکیه

مهاجرت به ترکیه از طریق پناهندگی

- مهاجرت به ترکیه از طریق تولد فرزند

چگونگی اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج

مقایسه هزینه های زندگی در ترکیـه وایران 

 

  مطالبــــــ مرتبط با تحصیل در ترکیه:

...............................................................................................

- کار در حین تحصیل در ترکیه

- مزیت های تحصیل در ترکیـه

- دریافت ویزای تحصیلی ترکیه

- هزینه اقامت تحصیلی در ترکیه

- اخذ اقامت بعد از تحصیل در ترکیه

- شـــهریه دانشـگاه های پزشکی ترکیـه

بورسیه تحصیلی در دانشگاه های ترکیه

- شرایـــط تحصیــل در مقطع دکترا ترکیــه

مدارک لازم برای پذیریش دانشگاه ترکیه 

- شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ترکیه

- دانشگاه های برتر ترکیه برای ادامه تحصیل

- شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ترکیه

- خوابگاه های دانشجویی ترکیه برای دانشجویان خارجی


با مـــا همــــراه باشــــید

پر بــازدید ترین مطــالب از ســـراسر وبــــ