اخذ-ویزای-توریستی-ترکیه.jpg

اخذ ویزای توریستی ترکیه

نویسنده : مدیر سایت    

اخذ ویزای توریستی ترکیه

بسیاری از شما دوستان گرامی با سوالات متعددی در خصوص اینکه شرایط اخذ ویزای توریستی ترکیه چگونه است؟ مراحل و مدارک لازم برای گرفتن ویزای توریستی در ترکیه کدام است؟ ویزای ترکیه به چه کسانی تعلق می گیرد و... مواجه هستید.
کشور ترکیه از بسیاری از جهات می تواند یک مقصد مناسب برای عزیزان هموطنی باشد که قصد مهاجرت و اقامت را دارند. اقتصاد بسیار مناسب ترکیه این کشور را در زمره 20 اقتصاد برتر دنیا قرار داده است. همچنین روابط بسیار نزدیک اقتصادی ایران و ترکیه باعث شده است تا بسیاری از هموطنان برای ثبت شرکت در ترکیه اقدام نمایند. در واقع بعد از آلمان و عراق، کشور ایران در رتبه سوم شرکای تجاری و اقتصادی ترکیه قرار دارد.

علل دیگری که ترکیه را برای ایرانیان مشتاق ثبت شرکت و کارآفرینی جذاب می کند عواملی مانند همسایگی با ایران، عدم نیاز به اخذ ویزا برای ایرانیان برای ورود، قرابت فرهنگی و دسترسی به بازارهای جهانی می باشد. اقتصاد آزاد و پربازده ترکیه و همچنین پایین بودن مالیات ترکیه از جمله عوامل دیگر تاثیرگذار در انتخاب ترکیه بعنوان مقصد مناسب برای مهاجرت می باشد.

بدلایل بسیاری کارشناسان موسسه رهپویان راه تازه واقع در شیراز به شما توصیه می کنند قبل از اقدام برای مهاجرت کاری، سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ترکیه اقدام به مهاجرت توریستی ترکیه کنید و بعد از آن برای ویزای های اقامتی ترکیه اقدام بفرمایید. بعضی این دلایل در ذیل آمده است:

1. آشنایی با شرایط زندگی و شهرهای ترکیه

مسلما به مانند همه نقاط جهان، باید اول شهری را که می خواهید برای سرمایه گذاری، ثبت شرکت یا کار انتخاب می کنید به گونه ای باشد که بتوانید از موفقیت سرمایه گذاری یا ثبت شرکت خود تا بالاترین حد ممکن اطمینان حاصل نمایید. مسلما اکثر افرادی که ترکیه را مدنظر دارند یا استانبول یا سواحل زیبای آنتالیا را مدنظر قرار دارند.

اما این انتخاب ها واقع بینانه نیست و نمی توان مطمئن بود سرمایه گذاری یا ثبت شرکت در ترکیه حتما در این شهرها موفق باشد. شاید با توجه به بیزینس انتخابی شما یا سرمایه اولیه شما شهرهای ازمیر یا آنکارا گزینه بهتری برای سرمایه گذاری یا ثبت شرکت باشند. لذا، انتخاب درست شهر مقصد سرمایه گذاری یا ثبت شرکت براساس تحقیقات میدانی یک گزینه معقول باشد.


مطالب مرتبط:معرفی شهر استانبول در ترکیه


2. آشنایی با مردم ترکیه و قواعد حاکم بر بازار کار در ترکیه

لزوما اینکه شما در انجام امور مالی و تجاری در داخل ایران برای سال های متوالی بسیار موفق بوده اید یا سرمایه کلانی دارید تضمین موفقیت شما در سرمایه گذاری یا ثبت شرکت در ترکیه نمی باشد. بیاد داشته باشید که آشنایی با فرهنگ مردم و قواعد حاکم بر بازار یک پی نیاز برای انجام یک سرمایه گذاری یا ثبت شرکت موفق است. در نتیجه، را تا زمانی که مدتی خودتان محل مورد نظرتان از نزدیک نشناخته اید زیاد منطقی نیست که اقدام به سرمایه گذاری یا ثبت شرکت کنید.

بدلایل بالا اخذ ویزای توریستی ترکیه یک انتخاب مناسب برای شما جهت سرمایه گذاری، ثبت شرکت یا کار در ترکیه می باشد. اما ویزای توریستی ترکیه چگونه است؟

بیاد داشته باشید که در حال حاضر برای ورود به ترکیه با پاسپورت ایرانی نیاز به اخذ ویزا ندارید و با همین پاسپورت ایرانی تا 90 روز بر هر ورود به خاک ترکیه می توانید در ترکیه اقامت کنید. لذا، ویزای توریستی در ترکیه برای ایرانی ها تا 90 روز معتبر است. بیاد داشته باشید می توانید مثلا قبل از اتمام 90 روز از ترکیه خارج شده و پس از ورود دوباره تا 90 روز دیگر اقامت توریستی ترکیه را اخذ کنید.

اما بیاد داشته باشید اقامت بیش از 90 روز در ترکیه موجب جریمه مالی و همچنین اخراج از ترکیه می گردد. بیاد داشته باشید برای اخذ ویزای توریستی 90 روزه ترکیه بایستی فقط یک پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشید. همچنین امکان کار، تحصیل یا امور بیزینسی در این مدت زمان ممنوع است. اما با این حال میتوانید تحت شرایطی ویزای یک ساله توریستی ترکیه را اخذ کنید.


حتما بخوانید:مهاجرت به کشور ترکیه از طریق کار


 ویزای یک ساله توریستی ترکیه

از طریق اجاره خانه می توانید در ترکیه اقدام به اخذ اقامت یک ساله توریستی نمایید. یعنی اگر اجاره خانه ای بمدت حداقل 8 ماه داشته باشید یا برگه اقامت در هتل بمدت حداقل 8 ماه داشته باشید میتوانید قانونا اقامت یک ساله توریستی ترکیه را اخذ کنید. مدارک لازم جهت اخذ ویزای ترکیه برای این اقامت عبارتند از:
1. کپی سند مالک خانه
2. اجاره نامه رسمی خانه
3. پاسپورت و کپی پاسپورتمهاجرت به کشور ترکیه از طریق کارمهاجرت به کشور ترکیه از طریق کارمهاجرت به کشور ترکیه از طریق کار
4. عکس 4 قطعه

5. مدرکی دال بر اینکه شما مبلغ 6000 دلار در حساب بانکی در ترکیه دارید
6. دریافت شماره مالیاتی از ورگی دایرسی
7. بیمه سلامتی یکساله
8. فیش واریز اداره مهاجرت و اداره پست

برای اخد انواع ویزاهای ترکیه از جمله: ویزای کاری در ترکیه؛ ویزای سرمایه گذاری در ترکیه و همچنین انجام امور مربوطه به کارشناسان موسسه رهپویان راه تازه واقع در شیراز با سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای توریستی ترکیه تماس حاصل نمایید.


در ادامه بخوانید:کارآفرینی در ترکیه


 

 

 

مطــــالب پیشـــنهادی از ســــراســـر وبــــــــــــــ
  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

با مـــا همــــراه باشــــید

پر بــازدید ترین مطــالب از ســـراسر وبــــ