ادامه-تحصیل-در-رشته-هنر-ترکیه.jpg

ادامه تحصیل در رشته هنر ترکیه

نویسنده : مدیر سایت    

ادامه تحصیل در رشته هنر ترکیه

بسیاری از شما دانشجویان گرامی سوالات بسیاری در خصوص تحصیل در رشته های هنر ترکیه دارید که این سوالات مواردی نظیر: تحصیل در رشته هنر در خارج از کشور چگونه است؟ شرایط تحصیل در دانشگاه های هنر ترکیه به چه صورت است؟ مدارک لازم برای تحصیل در رشته های هنر ترکیه کدام اند و... را در بر خواهد گرفت.
در این مقاله که به دست همکاران و مشاورین ارشد ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز گردآوری شده است سعی بر این شده که تا حد ممکن شرایط تحصیل در رشته هنر در دانشگاه های ترکیه برای شما دانشجویان گرامی آورده شود. لذا پس از مطالعه تمامی موارد آورده شده در ذیل در صورتی که باز هم سوالاتی در خصوص شرایط ادامه تحصیل در رشته هنر ترکیه برای شما پیش آمد با تیم تخصصی ما با سال ها تجربه در زمینه اعزام دانشجو به ترکیه تماس حاصل نمایید.

دلایل ادامه تحصیل در ترکیه

اکثر عزیزان هموطن که بدلایل مختلفی یا موفق به قبولی در آزمون سراسری ایران نیستند یا ترجیح می دهند که برای تحصیل در رشته هنر در خارج از کشور ادامه تحصیل دهند بدنبال انتخاب یک مقصد مناسب هستند. اما انتخاب مقصد مناسب نیز همواره ساده نیست. تحصیل در ترکیه برای عزیزان هموطن مزایای بسیاری دارد. به شما اکیدا توصیه می کنیم مقاله مزیت های تحصیل در ترکیه را مطالعه بفرمایید. دانشگاه های ترکیه در سال های اخیر موفق به کسب رتبه های مناسبی در رتبه بندی ها و رنکینگ های جهانی داشته اند.

همچنین این کشور از سال 2001 عضو سیستم هماهنگ آموزشی اتحادیه اروپا یا پروسه بولونیا (Bologna Process) شده است. پس بهمین علت مدارک تحصیلی اخذ شده از دانشگاه های ترکیه در تمامی رشته ها از جمله رشته های پزشکی و پیراپزشکی مورد تایید تمامی کشورهای اروپایی بعلاوه انگلستان می باشد. همچنین دانشگاه های هنر در ترکیه همکاری علمی و پژوهشی بالایی با دانشگاه های جهان دارند و از این حیث دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه های ترکیه فرصت مناسبی دارند تا در طرح های تبادل دانشجو ما بین دانشگاه های همکار با دانشگاه های ترکیه شرکت کرده و چند ترم یا سال تحصیلی خود را در این دانشگاه ها سپری کنند.

پروژه های مشترک تحقیقاتی در ترکیه

همچنین در سال های اخیر پروژه های مشترک تحقیقاتی و پژوهشی زیادی بین دانشگاه های ترکیه و اروپایی اجرا شده است. لذا، تحصیل در دانشگاه های هنر ترکیه یک گزینه هوشمندانه تلقی می شود. بعلاوه دولت ترکیه برای حمایت از تحصیلات عالی یک طرح بورسیه قدرتمند را اجرا می کند که به دانشجویان خارجی این امکان تحصیلات رایگان با هزینه های زندگی رایگان را فراهم می آورد. ترکیه در سال 2015 پذیرای بیش از 40 میلیون توریست بوده و از این حیث در رتبه ششم جهان قرار دارد اما زمانی که به تعداد دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در ترکیه بیاندازیم که حدود 48000 نفر بوده آمار بسیار پایین تر از حد انتظار است لذا سیاست گذاری های دولت ترکیه در جهت جذب روزافزون دانشجویان خارجی است.

هدف ترکیه آنست تا تعداد این دانشجویان را تا سال 2018 به 100.000 دانشجو برساند. در ترکیه حدود 200 دانشگاه وجود دارد که 120 دانشگاه از این تعداد دولتی و مابقی خصوصی هستند. اکثر دانشگاه های دولتی ترکیه شهریه ای در حدود 500 تا 2000 دلار در سال دارند که بسیار مناسب محسوب می شود و در نتیجه ورود به این دانشگاه ها بسیار رقابتی می باشد. همچنین، تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه می تواند بورسیه دولتی ترکیه را بهمراه داشته باشد.

سوال مهم اینست که بورسیه تحصیلی در ترکیه اساسا چه مواردی را پوشش میدهد؟

1. شهریه دانشگاه رایگان می شود
2. خوابگاه دانشگاه رایگان می شود
3. بیمه دانشگاه رایگان می شود
4. اعطای کمک هزینه به مبلغ:
برای مقاطع کاردانی و کارشناسی 1000 لیر ماهیانه
برای مقطع کارشناسی ارشد 1600 لیر ماهیانه
برای مقاطع دکترا و پژوهشی 2300 لیر ماهیانه


مطالب مرتبط:بورسیه تحصیلی در دانشگاههای ترکیه


باید در نظر داشت که قبرس شمالی عملا قسمتی از ترکیه محسوب می شود و قوانین پذیرش در دانشگاه های قبرس شمالی و ترکیه یکی هستند. لذا شما می توانید شانس ورود خود به دانشگاه های خصوصی ترکیه و قبرس شمالی فقط با داشتن مدرک زبان امتحان کنید. دانشگاه های خصوصی ترکیه نیز در مقطع کارشناسی ارشد شهریه ای 6000 تا 8000 دلاری در سال دارند و برای دانشجویان با پیشینه تحصیلی مناسب تخفیف شهریه 25% و 50% ارائه می دهند.

مدارک لازم برای تحصیل هنر در دانشگاه های ترکیه:

1. داشتن نمونه کار یا اصطلاحا Portfolio:

در نظر داشته باشید که یکی از شرایط تحصیل در رشته های هنر در ترکیه حتی در مقطع کارشناسی و کاردانی فقط منوط به قبولی در آزمون ورودی یا داشتن مدرک زبان یا داشتن معدل بالا نیست. دانشگاه های ترکیه نیز مانند بسیاری از نقاط جهان از متقاضیان تحصیل در رشته هنر نمونه کار یا Portfolio می خواهند. مثلا اگر شما متقاضی تحصیل در رشته موسیقی یا عکاسی هستید از شما نمونه کارهای قبلیتان که شامل عکاسی یا آهنگ سازی می باشد را می خواهند.

2. برگزاری آزمون عملی برای تحصیل هنر در ترکیه:

بسیار مشاهده شده که بخش دیگری از مراحل اخذ پذیرش در دانشگاه های هنر ترکیه شامل شرکت در آزمون عملی می باشد. یعنی یا موضوعی را به متقاضیان می دهند تا در مدت مشخصی مثلا 2 روزه براساس موضوع نمونه کاری را ارئه دهید. بعضی اوقات باید در خود دانشگاه آزمون طراحی، نوازندگی یا آزمون های عملی را پشت سر بگذارید.

3. مصاحبه با اساتید برای تحصیل در رشته هنر ترکیه:

خیلی از مواقع اساتید یا داوران که Portfolio یا آزمون عملی را داوری می کنند از متقاضیان مصاحبه ای درباره مسائل فنی و هنری نمونه کارهای Portfolio یا آزمون عملی بعمل می آورند. گاها ممکن است این مصاحبه مواردی درباره انگیزه دانشجو برای تحصیل رشته مورد نظر، چرایی انتخاب ترکیه یا دانشگاه مورد نظر یا مواردی از این دست را شامل شود.

4. ریزنمرات:

بسیار مشاهده شده که دانشگاه های ترکیه نمرات دوره های ماقبل را نیز معیار برای صدور پذیرش برای تحصیل هنر در ترکیه قرار می دهند. پس سعی کنید نمرات مناسبی برای ورود به دانشگاه های هنر در ترکیه داشته باشید.

5. آزمون YOS یا SAT یا ALES:

ورود به بسیاری از دانشگاه های دولتی و حتی خصوصی ترکیه برای تحصیل در مقطع کارشناسی مستلزم پشت سرگذاشتن آزمون YOS یا SAT و برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مستلزم موفقیت در آزمون ALES می باشد. هرچند که دانشگاه های خصوصی بسیاری در ترکیه وجود دارند که می توان بدون شرکت در این آزمون ها وارد دانشگاه شد.

6. مدرک زبان:

یکی از ملزومات ورود به دانشگاه مدرک زبان است. اگر شما هم متقاضی تحصیل به زبان انگلیسی در ترکیه هستید مدرک آیلتس یا تافل و به زبان ترکی بایستی مدرک تومر یا Tomer را داشته باشید. بیاد داشته باشید اگر متقاضی تحصیل به زبان ترکی در ترکیه هستید بخشی از آزمون YOS یا ALES مهارت زبان ترکی است که با گرفتن نمره مناسب در این آزمون ها دیگر نیازی به ارائه مدرک زبان تومر یا Tomer نمی باشید.

تحصیل در رشته های هنر ترکیه:

رشته های هنر در ترکیه مانند بقیه کشورها در سطوح مختلف تحصیلی ارائه می شوند و تنوع زیادی دارند. بعضی از این رشته های هنر در ذیل آمده است:
نقاشی، عکاسی، گرافیک، مجسمه سازی، موسیقی، سینما و تلویزیون، کارگردانی، بازیگری، طراحی صنعتی، مد و طراحی لباس، دکوراسیون داخلی، معماری، ساخت چندرسانه ای، طراحی، تاریخچه هنر، آرایشگری، طراحی سرامیک؛ شیشه و ...

دانشگاه های معروف هنر در ترکیه:

دانشگاه های معتبر رشته هنر در ترکیه بشرح ذیل می باشد:
Ozyegin University
Yasar University
Okan University
Bilkent University

Bahcesehir University
Kadir Has University
Beykent University
Sabanci University
Maltepe University

Istanbul Sehir University
Izmir University
Istanbul Bilgi University
Cyprus International University

Atilim University
Yeditepe University
Isik University
Ondokuz Mayis Üniversitesi
Yildiz Technical University
Middle East Technical University
Near East University
Istanbul Altinbas University

معرفی دانشگاه معمار سینان استانبول یا Mimar Sinan Fine Arts University:

دانشگاه معمار سینان یا Mimar Sinan Fine Arts University در شهر استانبول در سال 1882 میلادی تاسیس شده و از این حیث قدیمی ترین دانشگاه هنر در ترکیه محسوب می شود. دانشگاه معمار سینان دولتی بوده و فقط برای تحصیل رشته های هنر و معماری می باشد. زبان اصلی دانشگاه معمار سینان نیز ترکی می باشد.

دانشکده علوم طبیعی و ادبیات ترکیه:

این دانشگاه به تدریس رشته هایی نظیر: باستان شناسی، آموزش و پرورش، فیزیک، آمار، ریاضیات، تاریخ هنر، جامعه شناسی، تاریخ و ادبیات ترکی نیز پرداخته است.
دانشکده هنرهای زیبا در ترکیه: عکاسی، صنایع دستی سنتی ترکیه، طراحی گرافیک، مجسمه سازی، نقاشی، طراحی صحنه و صحنه لباس، هنر سرامیک و هنر شیشه ای، سینما و تلویزیون، طراحی پارچه و طراحی مد، چیدمان کتاب، ترمیم کاشی کاری، خوشنویسی، فرش و قدیمی طراحی نساجی، ترمیم و حفاظت از آثار هنری نقاشی و مجسمه سازی از رشته های موجود در این دانشکده خواهند بود.

دانشکده معماری در ترکیه:

طراحی صنعتی، معماری داخلی، معماری، برنامه ریزی شهری و برنامه ریزی منطقه ای از جمله رشته های موجود در این دانشکده می باشند.
کنسرواتوار دولتی موسیقی استانبول: این انجمن به تدریس رشته هایی مانند: موسیقی، موسیقی شناسی، هنرهای نمایشی نیز پرداخته است.

ما در این مقاله سعی بر این داشتیم که شرایط تحصیل و کار رشته هنر در ترکیه را برای شما به تصویر بکشیم. حال اگر متقاضی تحصیل در رشته های هنر در دانشگاه های ترکیه هستید پیشنهاد می شود که با مشاورین برتر ما که تبحر بسیاری در خصوص چگونگی مهاجرت به ترکیه دارند تماس حاصل نمایید.


در ادامه بخوانید:میزان اعتبار علمی دانشکاه های ترکیه


 

مطــــالب پیشـــنهادی از ســــراســـر وبــــــــــــــ
  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
شهزاد کاظمی
fresh-path
8/7/1397 من تو رشته سینما مقطع کارشناسی ارشد کدوم دانشگاه میتونم برم
Manager       
fresh-path
12/7/1397 با سلام و عرض ادب. پیشنهاد می شود که رزومه خود را برای کارشناسان موسسه ارسال نمایید چرا که دیگر شرایط شما مانند: سن؛ مدرک تحصیلی؛ معدل؛ دانایی زبان و داشتن نمونه کار بایستی ارزیابی شود.

 

 مطالبــــــ مرتبط با تحصیل در ترکیه:

 ............................................................................................... 

تحصیل در رشته دندانپزشکی در ترکیه

تحصیل در دانشگاه های پزشکی ترکیه

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

تحصیل در دانشگاه های خصوصی ترکیه

- تحصیل در دانشـــگاه های دولتی ترکـِـیـه

- تحصیل پزشکی در دانشگاه اژه ترکیــــه

- تحصیل پزشکی در دانشگاه کوچ ترکیــه

- تحصیل پزشکی در دانشگاه آنکارا ترکیه

تحصیل پزشکی در دانشگاه آتاتورک ترکیه

- تحصیل پزشکی در دانشگاه استانبول ترکـیه

- تحصیل پزشکی در دانشگاه حاجت تپه ترکیه

- تحصیل رایگان پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

- تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه به زبان انگلیسی

- تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه بدون آزمون ورودی

  ............................................................................................... 

- تحصیل در رشته هنر ترکیه

تحصیل در رشته مهندسی ترکیه

- تحصیل در رشته مدیریت و بازرگانی ترکیه

  ............................................................................................... 

شرایط تحصیل در رشته داروسازی ترکیه

شرایط تحصیل در رشته فیزیوتراپی ترکیه

شرایط ادامه تحصیل در دانشگاه های ترکیه

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

شرایط ادامه تحصیل در رشته داروسازی ترکیه

- شرایط اعزام دانشجو پزشکی و دندانپزشکی به ترکیه

- شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ترکیه

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ترکیه

- شرایـــط تحصیــل در مقطع دکترا ترکیـــه

 ............................................................................................... 

- زمان ثبت نام آزمون ست و یوس ترکیه

- شرکت در آزمون ورودی ست و یوس ترکیه

 ............................................................................................... 

کار در حین تحصیل در ترکیه

مزیت های تحصیل در ترکیـه

- دریافت ویزای تحصیلی ترکیه

دریافت ویزای دانشجویی درترکیه

راهنمـای نظام آموزشی در ترکیــه

- اخذ اقامت بعد از تحصیل در ترکیه

بورسیه تحصیلی در دانشگاه های ترکیه

- میزان اعتبار علمی دانشگاه های ترکیـه

- مدارک لازم برای پذیریش دانشگاه ترکیه 

- دانشگاه های برتر ترکیه برای ادامه تحصیل

- خوابگاه های دانشجویی ترکیه برای دانشجویان خارجی

 ............................................................................................... 

هزینه اقامت تحصیلی در ترکیه

- هزینه خوابگاه های دانشجویی در ترکیه

- شـــهریه دانشـــگاه های پزشکی ترکیــه

شهریه سالانه دانشگاه های دولتی ترکیه

 

  مطالبــــــ کلی تحصیل دردانشگاه های خارج از کشور:

............................................................................................... 

- تحصیل در دانشگاه های عدم تایید

ارزان ترین کشورها برای تحصیل پزشکی

- تحصیل پزشکی در دانشگاه های خارج از کشور

- شرایط کلی انتقال دانشجویان خارج از کشور به ایران

- لیست دانشگاه های معتبر و دارای تایید وزارت بهداشت ایران

- مقایسه شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشورهای گوناگون

نحوه ارزشیابی مدارک دانشگاه های خارج از کشور توسط  وزرات بهداشت

 

  مطالبــــــ کلی مرتبط با ترکیه:

...............................................................................................

- کارآفرینی در ترکیه

خریدملک در ترکیه

ثبت شرکت درترکیه

- اخذ ویزای توریستی ترکیه

مهاجرت به ترکیه از طریق پناهندگی

مهاجرت به کشور ترکیه از طریق کار

- مهاجرت به ترکیه از طریق تولد فرزند

چگونگی اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج

مقایسه هزینه های زندگی در ترکیـه وایران 


با مـــا همــــراه باشــــید

پر بــازدید ترین مطــالب از ســـراسر وبــــ