تحصیل-در-بنگلادش.jpg

تحصیل در بنگلادش

نویسنده : مدیر سایت    

ادامه تحصیل در بنگلادش 

این مقاله با تلاش همکاران با در موسسه رهپویان راه تازه گرد آوری شده است؛ لذا در صورت مطالعه موارد ذکر شده در ذیل در صورتی که سوالاتی در ذهن شما تداعی شد پیشنهاد می گردد که به موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز مراجعه نمایید تا مشاورین مجرب ما شما را در جهت ارائه راهنمایی های لازم یاری نمایند.

جمهوری خلق بنگلادش یا به عبارتی کشور بنگلادش کشوریست که در جنوب قاره ی آسیا و شرق هند واقع شده است. کشور بنگلادش کشوری است که متشکل از جلگه هاي آبرفتي در دلتاهاي رود گنگ و براهماپوترا می باشد؛ این در حالیست که رود پادما در این کشور نیز واقع شده است. جلگه هاي باتلاقي (عموما كمتر از 9 متر از سطح دريا ارتفاع دارد) به رود شاخه هاي متعددی تقسيم مي شوند و داراي كنار ه هاي برآمده گسترده ای نیز می باشند. مناطق ساحلي جنوب و جنوب شرقي این کشور داراي جنگل هاي درختی بسیاری می باشند. در این کشور رود هاي مهمی وجود دارد که مواردی نظیر: رود گنگ ، براهماپوترا و... را در بر خواهد گرفت. این کشور از آب و هوای استوایی تشکیل شده است و بالاترین دما را در ماه های آوریل و سپتامبر به خود اختصاص داده است. اغلب بارندگي در این كشور بين ماه هاي ژوئن و اكتبر رخ می دهد. در این کشور طوفان هاي شديد به همراه بادهاي تند موجب سيل زدگي جدي می گردد. در مجموع ميزان بارندگي از 1000ميلي متر در غرب تا 5000 ميليمتر در تپه هاي سيهلت نیز متغیر خواهد بود.
از شهرهای مهم این کشور مواردی نظیر: چیتاگونگ, خولنا, راجشاهی, ميمنگ سينگ,کامیلا, سیهلت را در بر خواهد گرفت. بر اساس بررسی های انجام گرفته این کشور مساحتی معادل با 144.000 کیلومتر مربع را به خود اختصاص داده است. خط ساحلی این کشور معادل با 580 کیلومتر می باشد. این در حالیست که مختصات جغرافیایی آن برابر با 24 درجه شمالی و 90 درجه شرقی خواهد بود.
در نظر داشته باشید که پایتخت این کشور شهر داکا می باشد که جمعیتی معادل ۱۴۸ میلیون نفر را به خود اختصاص داده است. واحد پول این کشور تاکا نام دارد؛ این در حالیست که زبان رسمی این کشور نیز بنگالی می باشد. زبان آنان از زبان بنگالی از ریشه زبان های هندو و آریایی نشات گرفته است. البته ناگفته نماند که ۹۸ درصد از مردم این کشور بنگالی می باشند.
کشور بنگلادش کشوریست که رتبه نهم جهان را از جهت جمعیت و تراکم به خود اختصاص داده است. باید بدانید که کشور بنگلادش بر روی زمین‌های حاصلخیز و یا دلتای رود گَنگ واقع شده و در معرض آسیب سیل‌ها و چرخندهای سالانه قرار خواهد داشت.
بنگلادش از نظر جغرافیای سیاسی در محاصره کامل کشور هند قرار دارد و به دلیل واقع بودن در شبه قاره هند شدیدا تحت تأثیر آن نیز قرار گرفته است.

مطــــالب پیشـــنهادی از ســــراســـر وبــــــــــــــ
  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.