مهاجرت-از-طریق--ثبت-شرکت.jpg

ثبت شرکت

نویسنده : مدیر سایت    

ثبت شرکت یا ثبت بیزینس یکی از راه های پرطرفدار برای مهاجرت در سال های اخیر بوده است زیرا متقاضی مهاجرت می تواند با صرف مبلغ نسبت اندکی هم در کشور مقصد درآمدزایی داشته باشد هم برای خودش و خانواده اش اقامت را به ارمغان آورد. اما برای کسب اقامت از این روش سوالات زیادی مطرح می باشد. کدام کشور برای اخذ اقامت ثبت شرکت مناسب تر است؟ بعد از چند سال اقامت ثبت شرکت می توان به اقامت دائم رسید؟ مبلغ مورد نیاز برای ثبت شرکت در هر کشوری چقدر است؟ آیا می توان شرکتی را بصورت صوری ثبت کرد و بعد به اقامت و تابعیت رسید؟
مقصد بسیاری برای ثبت شرکت، بیشتر کشورهای اروپایی می باشد. اما در میان همین کشورهای اروپایی هم قوانین بسیار متفاوت بوده و میزان مینیمم سرمایه و شرط ثبت شرکت متفاوت است. در بعضی کشورهای اروپایی مانند سوئد شما بایستی اقامت بلند مدت بالای 6 ماه اروپا را داشته باشید (چه تحصیلی، چه کاری و چه اقامت تمکن مالی). اما در خیلی از کشورهای اروپای شرقی، شما نیازی به داشتن اقامت اروپا ندارید و بعنوان یک فرد خارج از اتحادیه اروپا می توانید برای ثبت شرکت اقدام کنید. اما میزان مینیمم سرمایه، نوع بیزینس، میزان مالیات و مواردی دیگر می تواند کشور به کشور متفاوت باشد. اما باید نکات ذیل را دقیقا مورد توجه قرار دهید:

نکته مهم 1: ثبت شرکت شاید شما را به اشتباه بیاندازد که فعالیت شما صرفا میبایستی به گونه ای باشد که شرکت محسوب شده و شما صرفا باید خدماتی را به مشتریان خود ارائه دهید. در صورتیکه با ثبت شرکت یا دقیقتر ثبت بیزینس به شما امکان تاسیس بیزینس در زمینه رستوران، کافی شاپ و یا هر نوع فعالیتی که بتواند برای شما و متعاقبا برای کشور مقصد صرفه اقتصادی داشته باشد داده می شود.

نکته مهم 2: خیلی از کشورها به شما اجازه می دهند که به جای تاسیس و ثبت بیزنس جدید اقدام به خرید سهام بیزنسی در حال کار کنید. بیاد داشته باشید کارشناسان و همکاران موسسه رهپویان راه تازه می توانند به شما در مسیر خرید بیزنس در حال کار در کشور دلخواهتان کمک کنند.

نکته مهم 3: در بسیاری از موارد ثبت شرکت، شما ملزم به ارائه طرح توجیهی یا Business Plan هستید. این طرح توجیهی که بعنوان طرح یا نقشه شما برای بیزینس می باشد میتواند شامل اسم بیزینس، زمینه فعالیت، مدلی که شما میخواهید پول خود را در بیزینس سرمایه گذاری کنید، برنامه شما برای جذب نیروی کار بومی و حتی میزان برآورد و حدس شما از سود بیزینس باشد. کشور مورد نظر شما طرح را بررسی کرده و نسبت به قبول یا رد آن اقدام می کند. بیاد داشته باشید کارشناسان و همکاران موسسه رهپویان راه تازه می تواند برای تهیه طرح توجیهی که مورد قبول دولت کشور دلخواهتان باشد شما را یاری رسانند.

نکته مهم 4: در هر کشوری که اقدام به ثبت شرکت می کنید باید بدانید که شما میبایستی مکانی برای شرکت خود در نظر بگیرید حتی اگر بیزینس شما بصورت اینترنتی یا مجازی باشد و شما برای یک سال دفتر مجازی یا Virtual Office اجاره کرده باشید.

نکته مهم 5: شما میبایستی حتما تعدادی از نیروهای بومی کشور مقصد را جذب کرده و حقوق و بیمه نیروهای جذب شده را پرداخت نمایید. تعداد نیروهایی که باید جذب کنید براساس قوانین هر کشوری متفاوت است و حداقل 2 نیروی کار کشور متبوع را باید جذب نمایید.

نکته مهم 6: در نظر داشته باشید که بعضی موسسات به شما می گویند که در یک کشور اروپایی برای شما بصورت صوری اقدام به ثبت شرکت می کنند و تمامی موارد مانند اجاره محل بیزینس، پرداخت مالیات، جذب نیروی بومی مانند حسابدار و حتی گردش حساب بیزینس رو برای شما سندسازی می کنند و شما را متقاعد می کنند که شما از این طریق با مشکلی مواجه نمی شوید. بیاد داشته باشید در بسیاری از این موارد برای سال اول شما و خانواده تان مشکلی برای اقامت نخواهید داشت اما در بسیاری موارد برای تمدید اقامت سال دوم دچار مشکل می شوید، حتی از اروپا اخراج شده و برای مدتی 10 ساله به اروپا ممنوع الورود می شوید. پس ثبت شرکت صوری برای اخذ اقامت را فراموش کنید و در صورتیکه بدنبال مهاجرت با یک برنامه جدی برای کارآفرینی هستید اقدام به ثبت شرکت کنید.
موسسه رهپویان راه تازه مفتخر است به اطلاع برساند که با داشتن تجربه و دانش کافی می تواند شما را در ثبت شرکت بعلاوه خدمات اقامتی در کشور دلخواهتان یاری رساند. موسسه رهپویان راه تازه در شیراز دارای همکاران بین المللی و معتبری است که می توانند شما جهت نیل به اهدافتان راهنمایی و هدایت کنند.

مطــــالب پیشـــنهادی از ســــراســـر وبــــــــــــــ
  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.